تاریخ: ۱۳۹۴-۰۶-۲۵ شناسه خبر: 10275

آخرین اخبار از مجروحان حادثه مکه

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ حادثه ناگوار مکه خانواده قربانیان را بسیار نگران کرده اند.سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در ارتباط تلفنی با برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری، آخرین آمار هموطنان جان باخته در این حادثه را 11 نفر و تعداد مجروحان را 32 نفر اعلام کرد و افزود: زائر مفقودی نیز در میان کاروان های کشورمان وجود ندارد.

وی گفت: از مجروحان فقط سه نفر بستری هستند و بقیه به کاروان های خود بازگشته‌اند.

اوحدی اضافه کرد: اگر این سه نفر تا روزهای آینده بهبود نیابند برای هر یک‌ پزشک و آمبولانسی به منظور حضورشان در عرفات در نظر گرفته می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: در حادثه سقوط جرثقیل بیش از 170 نفر از زائران خانه خدا جان خود را از دست داده اند و همچنان 40 کیسه حاوی بدن های متلاشی شده حجاج در سردخانه های سعودی وجود دارد که تاکنون شناسایی نشده اند.

اوحدی گفت: امسال یک میلیون و سیصد هزار زائر به مکه مشرف شده اند که جمهوری اسلامی ایران با 40 هزار زائر پس از اندونزی، هند و پاکستان رتبه چهارم را در تعداد زائر دارد.

وی افزود: با هماهنگی سازمان حج و زیارت و سرکنسولگری کشورمان در عربستان وکیلی برای پیگیری حادثه مشخص شده است و پزشکان هلال احمر و سازمان حج و زیارت گزارش جامعی را برای ارائه به مراجع قضائی آماده کرده اند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حکومت سعودی اعلام کرده است به همه مصدومان و خانواده های جان باختگان مبالغی به عنوان غرامت پرداخت می کند و سال آینده نیز دو نفر از خانواده های کشته شدگان می توانند به حج مشرف شوند.

اوحدی اضافه کرد: رسیدگی به مجروحان ایرانی حادثه در بیمارستان های سعودی به دلیل حضور پزشکان هلال احمر کشورمان به خوبی انجام شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.