تاریخ: ۱۳۹۴-۰۷-۲۴ شناسه خبر: 12600

تکواندوی گرندپریکس منچستر

تکواندوبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ سومین و آخرین مرحله مسابقات گرندپریکس 2015 از امروز (24 مهر ماه) با حضور 227 تکواندوکار مطرح و برجسته جهان از 56 کشور در شهر “منچستر” انگلیس آغاز شده است و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت.

در نخستین روز این بازی ها، مبارزات تکواندوکاران 67- کیلوگرم در بخش زنان پیگیری شد که شکرانه ایزدی تنها نماینده ایران در این وزش بود.

 ایزدی در این دوره در نخستین بازی مقابل حریفی از ترکیه قرار گرفت که در نهایت با نتیجه 8 بر صفر مغلوب او شد.

نماینده ترکیه نایب قهرمانی المپیک لندن و مسابقات قهرمانی جهان در سال 2015 را در کارنامه داشت. تکواندوکار ترکیه ای در مسابقات گرندپریکس ترکیه 2015 نیز به مدال برنز دست یافت.

گفتنی است؛ در این مسابقات که G4 است، تنها 31 تکواندوکار برتر رنکینگ المپیکی و یک تکواندوکار بعنوان سهمیه آزاد کشور میزبان مجاز به حضور هستند که در پایان به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.4 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی برای کسب سهمیه المپیک ریو 2016 تعلق خواهد گرفت.

همچنین با انجام وزنکشی اوزان 57- و 67+ کیلوگرم زنان، رقیب کیمیا علیزاده دیگر نماینده کشورمان در روز دوم مسابقات (25 مهر ماه) مشخص شدند.

کیمیا علیزاده تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم ایران است که در گرندپریکس ترکیه غایب بود. او در نخستین مبارزه خود باید با “بنتا دیدیو” از سنگال رقابت کند و در صورت پیروزی، در یک مبارزه زود هنگام با “جید جونز” انگلیسی پیکار خواهد کرد.

قهرمان المپیک لندن 2012 که در این مسابقات چهارمین مبارزه خود را برابر کیمیای تکواندو پیش رو دارد. او تاکنون در سه مبارزه قبلی 2 بار نتیجه را به علیزاده واگذار کرده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.