تاریخ: ۱۳۹۴-۰۸-۱۶ شناسه خبر: 13331

ووشو بانوان با حضور مربی چینی پیشرفت می کند

شهربانو منصوریان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ نماینده وزن ۶۵ کیلو گرم ووشو کشورمان در مسابقات جهانی اندونزی که حدود چهار ماه است به همراه  تیم ملی در اردو آمادگی برای حضور موفق تر در مسابقات جهانی به سر می برد گفت: از لحاظ بدنی در وضعیت بسیار خوبی قرار  دارم  و در حال حاضر ۸۰ درصد آماده شرکت در رقابت ها هستم ، امیدوارم ۲۰ درصد مابقی نیز تا زمان اعزام تیم به دست آورم.

این ورزشکار باسابقه کشورمان در پاسخ به این سوال که چرا امسال هیچ اردو تدارکاتی برای ووشوکاران برگزار نشد گفت: متاسفانه مشکلات مالی دست و پای  فدراسیون را برای  تشکیل اردو برون مرزی بسته بود، اما سال قبل چندین اردوی آمادگی با تیم های خارجی داشتیم.

وی درخصوص حضور مربیان چینی در کادر فنی تیم ملی اظهار کرد: ووشو یک ورزش چینی است به همین دلیل استفاده از مربیان چینی که از لحاظ فنی بیشتر با این رشته آشنایی دارند می تواند کمک شایانی به رشد این رشته ورزشی در کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون فدراسیون ووشو حمایت خوبی را از بخش بانوان به عمل آورده است ادامه داد: خداروشکر تا آن جا که برای فدراسیون مقدور بوده است از بانوان حمایت کرده است، به طوری که برای تیم بانوان از مربی خارجی استفاده می شود در حالی که تیم آقایان زیر نظر کوچ ایرانی تمرین می کند.

وی درباره اینکه چه شناختی از حریفانتان در مسابقات اندونزی دارید خاطر نشان کرد: از سال گذشته در حال آنالیز کردن بازی رقبای خود هستیم. چین از قدرتمند ترین کشور های حاضر در این رقابت است که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی مسابقات جهانی اندونزی نیز به شمار می رود، این تیم قهرمانان به نامی نیز در این رشته دارد. در این بین کشور های ویتنام، هند و چین و اندونزی نیز از دیگر تیم های مطرح در ووشو هستند.

وی درباره ی رویارویی با میزبان این دوره از مسابقات گفت: مسابقه دادن با ووشوکاران اندونزی به دلیل آن که از امتیاز میزبانی بهره می برند بسیار دشوار است با این وجود به دنبال آن هستیم قاطعانه از سد حریفان عبور کنیم تای جای هیچ شائبه ای باقی نماند. 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.