تاریخ: 2015-12-06 شناسه خبر: 13633

در لیگ برتر فوتسال بانوان هستند بازیکنانی که حقوق نمی گیرند

سارا شیر بیگی به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سارا شیر بیگی بازیکن ملی پوش تیم فوتسال بانوان تیم احرار رشت پس از پیروزی پرگل تیمش مقابل نفت آبادان به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: رویارویی چند بازیکن احرار رشت از جمله خود من مقابل تیمی که در فصل های گذشته سابقه پوشیدن لباسش را داشتیم  و همچنین اختلاف کمی که دو تیم در جدول رده بندی با یکدیگر دارند موجب بالا رفتن حساسیت این دیدار شده بود.

وی ادامه داد: فکر نمی کردم بتوانیم با شش گل نفت آبادان را شکست دهیم چراکه بعد از تعطلیی لیگ، تیم فقط دو یا سه بار تمرین داشت و خود من هم که همراه تیم ملی در مسابقات گواتمالا حضور داشتم حتی یک جلسه تمرین هم با تیم نداشتم، با این حال بازی خوبی مقابل این تیم ارائه دادیم نفت همیشه یکی از تیم های مدعی لیگ برتر بوده است، ما برای اینکه بتوانیم خودمان را به صدر جدول نزدیک کنیم  به این پیروزی نیاز داشتیم.

شیربیگی با بیان اینکه که نفت آبادان نسبت به دوره های قبل افت محسوسی داشته است، تصریح کرد: ترکیب تیم نفت نسبت به سال گذشته80 درصد تغییر کرده است و این تیم امسال بازیکنان زیادی را از دست داده است با این حال مهره های بسیار خوبی را در اختیار دارند نفراتی که امسال در این تیم توپ می زنند چیزی از بازیکنان قبلی کم ندارند.

وی با اشاره به اینکه لیگ امسال کیفیت مطلوبی برخوردار نبود، توضیح داد: در مسابقات سال گذشته حداقل شش تیم از نظر توانایی نفرات شرایط برابری داشتند اما متاسفانه لیگ امسال از لحاظ کمی و کیفی در سطح خوبی قرار نداشت چرا که 90 درصد بازیکنان مطرح کشور در دو تیم حفاری اهواز و دانشگاه آزاد حضور دارند ما بقی نیز برای دو تیم دیگر بالای جدول به میدان می روند.

شیربیگی ادامه اداد: سال های گذشته تیم هایی مانند کاسپین قزوین با وجود استفاده از بازیکنان بومی در ترکیب خود تیم خوب و یک دستی در لیگ داشت که البته با اعلام باشگاه کاسپین مبنی براینکه دیگر قصد ندارند در بخش بانوان تیم داری کند بازیکن بزرگی چون فاطمه اعتدادی به تیم دانشگاه آزاد پیوست.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا امسال اعتراض ها به این موضوع بالا گرفته است؟ سال های گذشته هم شاهد این نابرابری ها در لیگ برتر بودیم، اظهار کرد: بله درست است اما امسال این تفاوت ها بیش از حد شده به طوری که دانشگاه آزاد تعداد نفرات سرشناس تیمش را ب ده نفر رسانده، با منحل شدن تیم کاسپین فاطمه اعتدای  به دانشگاه آزاد پیوست حضور نسترن مقیمی و نسیمه غلامی کاپیتان ارزشمند تیم ملی فوتسال هم در آن تیم می توانند یک تیم را به راحتی بچرخانند در کنار دیگر ملی پوشهای دانشگاه آزاد  موجب شده هیچ تیمی بجز سه تیم بالای جدول توان مقابله با  آن را نداشته باشد. ملی حفاری نیز نسبت به سال گذشته نفرات خوبی را به تیمش اضافه کرده است، همین امر سبب شده تا زمانی که دیگر تیم ها به مصاف این دو غول بزرگ می روند حرفی برای گفتن نداشته باشند.

بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان ایران خاطرنشان کرد: حمایت ها از بخش بانوان بسیار ضعیف است، در لیگ برتر فوتسال بانوان تیم های دانشگاه آزاد، شرکت ملی حفاری ایران، نفت آبادان و تا حدودی تیم احرار هستند که به تیم داری در حوزه فوتسال بانوان اهمیت می دهند در  لیگ ایران بازیکنانی هستند که هیچ حقوقی بابت بازی در تیم هایشان دریافت نمی کنند.

سارا شیربیگی درباره عملکرد تیم ملی در مسابقات گواتمالا هم گفت: بهترین تیم های  ملی جهان در این مسابقات شرکت کرده بودند تیم ما هم  با وجود مشکلاتی که برای حضور در این مسابقات برایش پیش آمده بود آمادگی کمتری نسبت به بازی های آسیایی داشتند، تیم نتایج بدی کسب نکرد اما مطمئن هستم اگر با آمادگی بیشتری راهی گواتمالا می شدیم نتایج بهتری می گرفتیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.