تاریخ: ۱۳۹۴-۰۹-۲۳ شناسه خبر: 13707

شهریان: دولت در پی از بین بردن تبعیض ها

رباب شهریان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ دومین سمپوزیوم منطقه ای انجمن بین المللی تربیت بدنی ورزش بانوان از امروز با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش، مولاوردی معاونت بانوان ریاست جمهوری، احمدی، شهریان و شعبانی بهار سه تن از معاونان وزیر ورزش، شاهرخ شهنازی، بهرام افشار زاده و زهرا نعمتی قهرمان تیراندازی با کمان بانوان برگزار شد و تا فردا ادامه خواهد داشت.

این سمپوزیوم از صبح امروز با هدف تونمندسازی زنان در ورزش بانوان در دانشگاه الزهرا آغاز شد.

رباب شهریان در ابتدای این مراسم گفت: دولت یا دید اعتدال در پی از بین بردن تبعیض و استفاده از پتانسیل بانوان در ورزش است.

وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به گستردگی ورزش همگانی امیداوریم تا بتوانیم یک جامعه شاداب را داشته باشیم.

معاون بانوان وزارت ورزش اظهار کرد: در پی آن هستیم تا زن مسلمان با حفظ حجاب اسلامی در بین جامعه ورزش تبدیل به یک الگو شود.

شهریان خاطرنشان کرد: ۳۸ کرسی بین المللی در اختیار بانوان ایرانی است و دختران ایرانی تا کنون توانسته اند تا چهار سهمیه المپیک و ۱۹ سهمیه پارالمپیک را از آن خود کنند.

وی افزود: در ورزش بانوان نگاه تک بعدی ندایم و در پی اخلاق مداری هستیم تا بتوانیم از این طریق ورزش بانوان را اشاعه دهیم، خوشبختانه تا کنون توانسته ایم برای جامعه خود و سایر کشورها الگو سازی کنیم.

معاون بانوان وزرات ورزش در پایان با اشاره به اینکه سیاستگذاری در ورزش کشور با حضور آقایان و بانوان انجام می شود، اعلام کرد: در بخش اجرا، بانوان مستقل از مردم هستند که این نیز خود فرصتی برای آموزش و تربیت نیرو است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.