تاریخ: ۱۳۹۴-۱۰-۲۹ شناسه خبر: 15069

سلیمانی ضمن تقدیر از تسهیلات فدراسیون والیبال؛

وجود یک آکادمی برای بازیکن سازی در والیبال بانوان ضروری است

تسهیلات فدراسیون عالی است اما کاش در کنار باشگاه ها یک آکادمی والیبال بانوان باشد، تا بازیکن سازی شود چراکه ما در این ورزش، با کمبود بازیکن مواجه هستیم.

فدارسیون والیبال برای حضور و فعالیت باشگاه ها در لیگ های برتر و دسته یک بانوان تسهیلات و امتیازات ویژه درنظر گرفت. باشگاه هایی که هم در لیگ مردان و هم لیگ بانوان تیم داری کنند، از پرداخت سه درصد از قرارداد هر بازیکن معاف خواهند شد.
در این خصوص فریبا سلیمانی، کارشناس والیبال و مربی تیم گاز تهران به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: تسهیلاتی که فدراسیون در نظر گرفته امکان خوبی را برای والیبال بانوان فراهم کرده است، تا به حال سه تیم از این طرح استقبال کردند. فدراسیون ۱۰% از سهم خود را به تیم بانوان بخشید.

مربی والیبال گاز تهران ضمن تقدیر و تشکر از مسئول فدراسیون گفت: فدراسیون با این حرکت نشان داد که از ورزش بانوان حمایت می کند، چراکه کم کم این حس در میان بانوان ورزشکار کشورمان ایجاد شده بود که حضورشان در عرصه های ورزشی برای مسئولان مهم نیست. امیدوارم در سال های آینده از این طرح استقبال بیشتری شود.

وی افزود: برای والیبال بانوان باید یک کار پایه ای انجام شود. در کنار باشگاه ها آکادمی هایی باشد تا بازیکن سازی صورت گیرد. حتی اگر اسپانسر داشته باشیم بازهم با کمبود بازیکن مواجه هستیم.

سلیمانی خاطر نشان کرد: چه خوب می شود اگر برای بانوان همانند آقایان مدرسه والیبال تاسیس شود تا همینطور که در بخش مردان، باشگاه جوانان و نوجوانان داریم این امکان برای بانوان نیز در رشته والیبال ایجاد شود. آقایان هم ۱۴ سال پیش شرایط امروز والیبال بانوان را داشتند؛ اما با حمایت، سرمایه گذاری و بازیکن سازی جایگاه خوبی پیدا کرده اند.

وی در پایان گفت: خیلی بهتر است که اسپانسرها یک کار فرهنگی – ورزشی انجام بدهند و فقط جنبه تبلیغاتی را در نظر نگیرند، چراکه این مسئله باعث تخفیف مالیاتی هم برای آن ها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *