تاریخ: ۱۳۹۵-۰۱-۲۴ شناسه خبر: 22102

در آستانه اعزام به رقابت های کسب سهمیه المپیک؛

خدابنده: مطمئن باشید برای طلا به مسابقات کسب سهمیه می‌روم

اکرم خدابنده

از آنجایی که در مسابقات پیش رو بحث المپیکی شدن مطرح است و همه ورزشکاران برای کسب سهمیه تلاش می کنند این مسئله شرایط را تغییر می دهد اما مطمئن باشید من برای مدال طلا به این مسابقات می روم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ رقابت های کسب سهمیه در قاره آسیا طی روز های ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه برگزار می شود و تیم کشورمان امروز سه شنبه با ترکیب کیمیا علیزاده در وزن ۵۷- کیلوگرم و اکرم خدابنده در وزن ۶۷+ کیلوگرم عازم این مسابقات شد.

تیم کشورمان که شانس حضور خود در بازی های المپیک را از طریق رنکینگ از دست داده، حال خود را در مسابقات قاره ای می سنجد.

خبرنگار سایت ورزش بانوان در خصوص مسابقات کسب سهمیه با اکرم خدابنده ملی پوش کشورمان که رنک یک آسیا را در اختیار دارد و یکی از شانس های ایران برای کسب سهمیه است گفت و گویی ترتیب داد که متن آن را می خوانیم.

در خصوص مسابقات کسب سهمیه بگویید؛

این تنها و آخرین فرصت ما برای کسب مجوز حضور در بازی های المپیک است. ما برای حضور در المپیک دو فرصت داشتیم یکی رنکینگ سیستم جهانی است که ما از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ باید در مسابقات گرندپریکس شرکت می کردیم تا امتیاز لازم را برای المپیکی شدن بدست آوریم اما متاسفانه شرایط بانوان در ایران طوری بود که نتوانستیم اعزام شویم و این آقایان بودند که توانستند از این طریق سه سهمیه کسب کنند. برای ما تنها یک فرصت آن هم مسابقات قاره ای باقی ماند که اکنون قرار است به این رقابت ها اعزام شویم. کشورهایی که نمی توانند از طریق رنکینگ به المپیک بروند این فرصت را دارند تا با دو ورزشکار در این مسابقات شرکت کنند.

با توجه به تعداد اندک ورزشکاران در وزن شما فکر می کنید کسب سهمیه برای شما راحت تر شود؟

قول نمی دهم اما فکر می کنم شرایط برای من کمی مساعدتر خواهد بود چرا که من رنک یک آسیا را  دارم، اما نباید رقبا را دست کم گرفت چرا که وقتی نام المپیک به میان می آید ورزشکاران تمام توان و انرژی خود را برای حضور در این مسابقات به کار می بندند من نیز تمام تلاشم را می کنم و می روم برای بهترین بودن.

چقدر رقبای خود را می شناسید؟

با هیچ یک از حریفانم در این مسابقات دیداری نداشتم اما حریف کامبوجی طلای آسیا را دارد او در مسابقات آسیایی حریف فاطمه روحانی بوده  حریف تاجیکی نیز در مسابقات آسیایی برنز دارد. تنها با رزومه آن ها آشنایی دارم.

شما در مسابقات المپیک دانشجویان جهان مدال طلا را از آن خود کردید سطح این مسابقات چقدر متفاوت است؟

سطح این مسابقات باهم اصلا قابل قیاس نیست، رقابت های المپیک دانشجویان جهان ۳۰ روز بعد از مسابقات جهانی بود و در وزن من نیز تمام کسانی که دارای مدال های جهانی بودند در این رقابت ها حضور داشتند و همه آن ها در این مسابقات به من باختند اما در این مسابقات بحث المپیک مطرح است و این شرایط را تغییر می دهد چراکه تمام بازیکنان برای المپیکی شدن تلاش بسیاری می کنند اما مطمئن باشید من برای مدال طلا به این مسابقات می روم.

چند وقت پیش از ناحیه دست آسیب دیده بودید الان شرایطتان چطور است؟

من در این هشت ماه بسیار اذیت شدم و آسیب دیدم ابتدا در مسابقات گرندپریکس ترکیه که برای کسب تجربه به این مسابقات اعزام شدیم در بازی اول خود مقابل حریف چینی به پیروزی رسیدم اما متاسفانه در این دیدار دستم شکست و بازی دوم به قهرمان پکن خوردم او را هم شکست دادم ولی دستم همچنان بد و بدتر می شد در بازی سوم مقابل حریف آمریکایی به میدان رفتم که در ابتدا پیش بودم اما حریفم متوجه آسیب دیدگی من شد و دیگر نتوانستم ادامه دهم  بنابراین شکست خوردم. پس از مسابقات دستم سه بار عمل شد. بعد از آن نیز آسیب دیدگی مچ پا بسیار اذیتم کرد و واقعا در این هشت ماه شرایط بدی داشتم اما خداروشکر این شرایط را پشت سرگذاشتم و برای تیم هم انتخاب شدم و کاملا برای حضور در این مسابقات آماده ام.

خانم ایزدی از تیم جدا شدند علت چی بود؟

این انتخاب کادر فنی است. شرایط  و رزومه بازیکنان طوری بود که کادر فنی تصمیم گرفت من و کیمیا را به این مسابقات اعزام کند اما شکرانه تا لحظه آخر در تمرینات حضور داشت که در نهایت از تیم جدا شد.

تمرینات خود را چطور و با چه افرادی انجام دادید؟

حریف کامبوجی من در مسابقات آسیایی با فاطمه روحانی مبارزه داشت، من با روحانی و بسیاری از بازیکنان به صورت تمرینی مبارزه کرده ام و در این دیدارهای تمرینی مقابل حریفانم به برتری رسیدم، کیمیا علیزاده نیز حتما در وزن خود بهترین بوده است که برای اعزام انتخاب شد.

روحیه شما قبل از مسابقات چطور است؟

خوشبختانه روحیه و اعتماد به نفس خوبی داریم انشالله که بتوانیم اولین سهمیه المپیک را در این مسابقات کسب کنیم، چند روز پیش که وزیر ورزش در اردوهای تیم ملی حضور داشت به ما انگیزه و روحیه ی خوبی داد و گفت شما اولین ها را رقم زدید این بار نیز می توانید در کسب سهمیه موفق شوید.

ارتباط شما با کادر فنی تیم چطور است؟

خود باوری که مینو مداح داشته است کمک کرد تا اولین ها را رقم بزنیم مهرو کمرانی نیز سه ماهی است که به تیم اضافه شده است و از نظر روحی نیز به تیم خیلی کمک کرده. حضور کمرانی باعث شده است تا روحیه ما بهتر شود خصوصا برای کیمیا علیزاد خیلی بهتر بود چراکه او مدت هاست شاگردش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *