تاریخ: ۱۳۹۵-۰۲-۱۵ شناسه خبر: 23797

جلوگیری از ورود باکتری و قارچ به لوازم آرایشی بانوان

لوازم آرایشی خطرناک

برای جلوگیری از رشد باکتری ها و قارچ ها در مواد آرایشی هرگز با انگشت آنها را به صورت نمالید بلکه با برس مخصوص این کار را بکنید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بسیاری از بانوان لوازم آرایشی و بهداشتی خود را مدت ها در یک جای گرم نگهداری می‌کنند و با تصور اینکه هرگز فاسد نمی‌شوند گاهی سالها از آنها استفاده می‌کنند. درست است که روی مواد آرایشی تاریخ مصرف وجود ندارد ولی نباید آنها را برای مدت طولانی نگه داشت و مصرف کرد؛ زیرا در اثر گذشت زمان انواع باکتری ها و قارچ ها در آنها رشد می‌کنند و باعث حساسیت های پوستی، خارش و قرمز شدن آن می شوند.

برای جلوگیری از رشد باکتری ها در مواد آرایشی هرگز با انگشت آنها را به صورت نمالید بلکه با برس مخصوص این کار را بکنید.

همیشه قبل از اینکه شروع به آرایش خود کنید، همانند پزشکان که قبل از جراحی دست های خود را با آب و صابون تمییز می کنند شما هم حتما کامل دستانتان را بشویید و خشک کنید. این کار کمک بزرگی می کند تا از انتقال باکتری ها بوسیله انگشتتان به کرم ها و در نهایت به صورتتان جلوگیری شود.

لوازم آرایشی فاسد

مهمترین عامل در تشخیص غیر قابل استفاده بودن لوازم آرایشی و بهداشتی بوی بد آنها است. در صورتی که رنگ و بوی مواد آرایشی تان تغییر کرد به هیچ وجه دیگر از آنها استفاده نکنید.

همچنین، مواد آرایشی را همیشه در جای خشک و خنک نگه دارید. هرگز آن ها را در مقابل نور به خصوص نور آفتاب یا در حمام یا نزدیک به شوفاژ نگذارید. چرا که نور، حرارت و رطوبت دشمن مواد زیبایی هستند و باعث فاسد شدن آنها می شوند. بهتر است بلافاصله بعد از خریدن لوازم آرایش و کرم ها آنها را مصرف کنید.

هیچ وقت در ریمل، مداد چشم و لب، روژ لب، کرم پودر، انواع کِرِم ها و حتی سایه چشم و روژ گونه را باز نگذارید. بعد از هر بار استفاده مطمئن بشوید که در همه آنها را بسته‌اید.

اگر می‌خواهید که خاطرتان کاملأ آسوده باشد هر چند ماه یک بار با پنبه و الکل از بیرون قسمت خارجی اطراف قوطی لوازم آرایش و کرم‌هایتان را تمیز و ضد عفونی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *