تاریخ: ۱۳۹۵-۰۲-۲۸ شناسه خبر: 25817

با پایان مسابقات بین المللی آلماتی؛

جودو جایزه بزرگ آلماتی صحنه قدرت‌نمایی زنان فرانسوی

با پایان مسابقات جایزه بزرگ آلماتی فرانسوی ها در بخش زنان با دو مدال طلا به مقام قهرمانی پنجمین دوره این رقابت ها در سال 2016 رسیدند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات جایزه بزرگ IJF سال ۲۰۱۶  که از ۲۴ اردیبهشت (جمعه) در آلماتی پایتخت قزاقستان آغاز شده بود، روز گذشته با مشخص شدن نفرات برتر هر وزن به پایان رسید.

در گروه زنان، جودوکاران فرانسوی در آخرین روز مسابقات جایزه بزرگ آلماتی نمایش تحسین برانگیزی داشتند. مارگو پینو از فرانسه در فینال وزن منهای ۶۳ کیلوگرم، حریف مغولستانی خود، تسرینامید تسن آیوش را از پیش رو برداشت و مدال طلا را به گردن آویخت.

ماری گائیه، دیگر جودوکار فرانسوی روی سکوی نخست وزن منهای ۷۰ کیلوگرم ایستاد. ماری در دیدار نهایی، نارانیارگال تسن آیوش از مغولستان را شکست داد و دومین مدال طلای تیم ملی فرانسه را کسب کرد. ورزشکاران زن مغولستان هم در حسرت کسب طلا ماندند.

همچنین در روز های گذشته در وزن منهای ۷۸ کیلوگرم، زهوی زانگ از چین به مدال طلا رسید. او در فینال با یک بدلکاری زیبا، آلبینا مانگلدیوآی قزاق را مغلوب کرد و ورزشگاه را در بهت و سکوت فرو برد.

در فوق سنگین نیز، ایدالیس اورتیز کوبایی مدال طلا را از آن خود کرد. ایدالیس، دارنده مدال طلای المپیک لندن در فینال رقابت‌ها، حریف ترک خود، کایرا سعید را شکست داد.

در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان، مدال طلا از آن اوتگونستسیگ گالبادراخ قزاق شد. این جودوکار در دیدار نهایی در یک نبرد چهار دقیقه ای حریف اهل کره جنوبی خود، کیونگ بو یونگ را به زانو درآورد و ورزشگاه را غرق در شادی کرد.

اِولین تشوپ سوئیسی مدال طلای وزن منهای ۵۲ کیلوگرم را به گردن آویخت. او در دیدار نهایی از سد ژیل کوهن از اسرائیل گذشت. اِولین تشوپ تنها به یک دقیقه و ۳۰ ثانیه زمان احتیاج داشت تا با کسب امتیاز ایپون، حریفش را مغلوب کند.

آرلتا پودولاک از لهستان هم روی سکوی نخست وزن منهای ۵۷ کیلوگرم ایستاد. آرلتا، دارنده مدال طلای مسابقات اروپایی ورشو در یک دیدار پایاپای، رقیب اسپانیایی خود خایونه اکیسوآن را از پیش رو برداشت.

در پایان این مسابقات نیز فرانسوی ها در بخش زنان با دو مدال طلا به مقام قهرمانی رقابت های آلماتی رسیدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *