تاریخ: ۱۳۹۵-۰۳-۳۱ شناسه خبر: 28181

در بخشی از سخنان دکتر روحانی در خصوص ورزش بانوان ایران؛

باید با حمایت از ورزش بانوان به دنیا بفهمانیم اسلام دین ضد زن نیست + عکس

وقتی بانوان قهرمان کشورمان با حجاب در سکوی جهانی قرار می‌گیرند، باعث افتخار مضاعف است. در ورزش بانوان در جهان به گونه‌ای کاری کنیم که دنیا متوجه شود اسلام و فرهنگ ما با ورزش بانوان نه تنها در تضاد نیست بلکه حضورشان در عرصه مسابقات جهانی موجب افتخار ماست.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در ضیافت افطاری یکشنبه شب در حضور ورزشکاران کشورمان ( مرد و زن ) سخنان بسیار ارزشمندی را بیان نمود. رییس جمهوری، پرهیز از غرور کاذب هنگام پیروزی و مأیوس شدن در زمان شکست را در صحنه ورزش مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر روزی در میادین ورزشی شکست خوردیم این شکست نباید ما را مأیوس کند و اگر پیروز شدیم نیز نباید این پیروزی باعث غرورمان گردد و هر پیروزی باید پله‌ای برای صعود و حرکت بالاتر باشد.

در بخشی از سخنان دکتر روحانی خطاب با بانوان ورزشکار کشورمان که با رعایت شئونات اسلامی در عرصه‌های ورزشی حضور می‌یابند قدردانی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از یک ویژگی خاصی برخوردار است که شاید کمتر کشور در جهان دارای آن باشد و آن افتخارآفرینی بانوان و زنان قهرمان ورزشکار کشورمان در صحنه‌های ورزشی با الگوی اسلامی است. وقتی یکی از بانوان قهرمان کشورمان با حجاب در سکوی جهانی قرار می‌گیرد، باعث افتخار مضاعف است. ضمن اینکه از جمله اتهاماتی که به دروغ مطرح می‌کنند این است که اسلام ضد زن است و فرصت حضور زنان در جامعه را فراهم نمی‌کند و بین زن و مرد تبعیض قایل است. این در حالی است که هیچ آیین و مکتبی مانند اسلام به زیبایی، جایگاه و شأن بانوان را بالا نبرده است. در ورزش بانوان باید در سطح جهانی به گونه ای کاری کنیم که دنیا متوجه شود اسلام، اخلاق و فرهنگ ما با ورزش بانوان نه تنها در تضاد نیست بلکه حضور آنان در عرصه مسابقات جهانی هم ضروری و هم موجب افتخار ماست.

روحانی افزود: رعایت این الگوی اسلامی از طرف بانوان ورزش کشورمان از یکسو افتخاری برای ما در دنیای اسلام است و از سوی دیگر افتخاری برای ایستادگی بر مبنای فرهنگ و هویتمان محسوب می‌شود.

بانوان ورزشکار در ضیافت رئیس جمهور

بانوان ورزشکار در ضیافت رئیس جمهور

بانوان ورزشکار در ضیافت رئیس جمهور

بانوان ورزشکار در ضیافت رئیس جمهور

بانوان ورزشکار در ضیافت رئیس جمهور

بانوان ورزشکار در ضیافت رئیس جمهور

بانوان ورزشکار در ضیافت رئیس جمهور

یک پاسخ به “باید با حمایت از ورزش بانوان به دنیا بفهمانیم اسلام دین ضد زن نیست + عکس”

  1. shahryar گفت:

    علی پروین مرد هزار چهره ورزش ایرانست که با هر گروه وطیفی سازش دارد ایشان گله مند بودند که احترام پیشکسوتان را بعضی رعایت نمیکنند آیا سابقه ورزشی وکاری خود را بیان کرده که نیاز به احترام داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *