تاریخ: 2016-06-21 شناسه خبر: 28242

صحبت‌های جالب و خواندنی لاله صدیق، بانوی اتومبیل‌ران؛

پیشنهادم به زنان این است، سعی کنید که فمنیست محض نباشید

لاله صدیق

ما زنان هرقدر هم که قدرت بدنی بالایی داشته باشیم بازهم برای پیش‌بردن اهدافمان به یک نفر از جنس مخالف احتیاج داریم. چرا که مردان قدرت بدنی بیشتری نسبت به ما دارند. پس به زنان می‌گویم سعی کنید که یک فمنیست محض نباشید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ لاله صدیق بانوی ورزشکار ایرانی در رشته اتومبیل‌رانی، سوارکاری و خلبانی می‌باشد. همچنین لاله صدیق نخستین بانو در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که در اتومبیل‎رانی به رقابت با مردان پرداخته است.

یکی از شبکه‌های خارجی ( women in the world ) با لاله صدیق به عنوان اولین بانوی راننده اتومبیل ریس در ایران گفت و گوی ویدئویی جذاب دارد. لاله در این مصاحبه حضوری علاوه بر داشتن پوشش لازم حرف‌های بسیار زیبا و جذابی ‌را به زبان می‌آورد که باعث تشویق همگان می‌شود. ترجمه صحبت‌های بسیار جالب و خواندنی لاله صدیق در برنامه ( women in the world ) در ذیل آمده است:

لاله صدیق

مجری: من وقتی داستان زندگی تو را می‌خواندم متوجه شدم، در سنین کم اتومبیل پدرت را به امانت می‌گرفتی و با آن تمرین می‌کردی، از چند سالگی اتومبیل‌رانی را آغاز کرده‌ای؟

لاله صدیق: از سن ۱۳ سالگی اتومبیل‌رانی را آغاز کردم. بیش از سن قانونی و دریافت گواهینامه رانندگی من یک راننده حرفه‌ای بودم. بعد از دریافت گواهینامه رانندگی با خیال راحت به عنوان یک راننده حرفه‌ای تمرین کردم. حدودا ۲۰ ساله بودم که ریس را آغاز کردم. اولین بار در ایران سال ۷۶ برای زنان فرصت حضور در مسابقات رانندگی فراهم شد و همین جا نقطه شروع حرفه‌ای در ورزش برای من بود.

 مجری: با اینکه پیش از برگزاری مسابقه با مردان با مخالفت زیادی از سوی فدراسیون مواجه بودی چطور این مشکل را حل کردی؟

لاله صدیق: ابتدا به فدراسیون رفتم تا جواز حضور در مسابقات اتومبیل‌رانی مردان را دریافت کنم اما موافقت نشد. این مسئله آن زمان در ایران معمول نبود و من اولین بانویی بودم که قصد چنین کاری را داشتم. پس مخالفت‌ها برای یک خانم در ایران طبیعی بود. خوشبختانه بعد از فتوای یکی از علما با حضور من در این مسابقات موافقت شد.

مجری: عشق به رانندگی مانع از رسیدن به سایر اهدافت نشد؟

لاله صدیق: پدرم همیشه حامی من بود. در جامعه‌ای که رانندگی زنان آنهم همچون مردان و حضورشان در مسابقات اتومبیل‌رانی مسئله جدیدی بود، من با حمایت او توانستم خودم را بالا بکشم. در تحصیلات هم موفق بودم و دکترای مهندسی محصول دارم. ( حاضرین برای او دست زدند و لاله را تشویق کردند ). در حال حاضر هم مربی اتومبیل‌رانی هستم تا به بانوان رانندگی حرفه‌ای را بیاموزم و مسئول آموزش بخش بانوان فدراسیون اتومبیل‌رانی ایران نیز هستم.

مجری: آرزوی موفقیت برای تمام زنان ایران در همه زمینه‌ها را دارم، لاله با وجود اینکه شرایط بسیار خوبی برای رفتن به سایر کشورها داری، تا بتوانی به تمام رویاهایت برسی؛ چرا تصمیم گرفتی باز هم در ایران بمانی؟

لاله صدیق: در یک جمله به شما و تمام بانوان ایران بگویم که در کشور خودم ایران حتما آدم موثرتری هستم. ( همه او را تشویق کردند. )

مجری: بزرگ‌ترین ترس زندگی‌ات چیست؟

لاله صدیق: نه برای من بلکه برای همه بزرگترین ترس نداشتن هدف و آرزو است. درست مثل رانندگی زمانیکه شما به چراغ قرمز برخورد می‌کنید صبر کرده و اجازه می‌دهید تا برطرف شود در زندگی هم همین درست است که هنگام برخورد با مشکلات اول به دنبال راه‌حل باشیم. گاهی اوقات باید سریع حرکت کنی و گاهی هم بسیار آرام، زندگی همین است. بزرگترین ترس من در زندگی این است که مشکلی باعث توقف کامل من شود.

مجری: چه تجربه‌ای در طول این سال‌ها کسب کردی؟

لاله صدیق: من طی مسابقاتی که با مردان داشتم، به این نتیجه رسیدم که ما زنان هرقدر هم که قدرت بدنی بالایی داشته باشیم بازهم برای پیش‌بردن اهدافمان به یک نفر از جنس مخالف احتیاج داریم. چرا که مردان قدرت بدنی بیشتری نسبت به ما دارند. پس به زنان می‌گویم سعی کنید که یک فمنیست محض نباشید. ( حاضرین به این جواب خندیدند. )

مجری: لاله چرا این حرف را می‌زنی؟

لاله صدیق: بعضی از زنان فمنیست، خودخواه هستند. این یک واقعیت است که ما زنها به کمک مردان نیاز داریم. من باهوش‌تر از فمنیست‌ها هستم. چرا که شما به عنوان یک خانم می‌توانی به کارت ادامه بدهی و مردان را مدیریت کنی. استراحت میکنی و به بلند شدن ناخون‌های زیبای خود می‌پردازی از طرفی هم مردان را اداره می‌کنی تا کاری را که تو می‌خواهی انجام دهند. ( همه برای لاله دست زدند و او را تشویق کردند. )

مجری: چه صحبتی با هم‌جنسان خودت داری؟

لاله صدیق: تمام توانایی‌های خود را بشناسید. اعتماد به نفس داشته باشید. شما به عنوان به یک زن بسیار توانایی از جانب خداوند دریافت کرده‌اید. ذهن قدرتمندی دارید. من امیدوارم تمام بانوان سرزمینم و سایر کشورها به این مسئله برسند و قدر خودشان را بدانند.

لاله صدیق

برای مشاهده ویدیو  کوتاه از مصاحبه لاله صدیق اینجا کلیک کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *