تاریخ: ۱۳۹۵-۰۴-۲۶ شناسه خبر: 30258

کمی از مهسا احمدی، مشهورترین بانوی بدلکار ایران که جهانی شد

مهسا احمدی

مهسا احمدی، با 27 سال سن مشهورترین بانوی بدلکار ایران است. آوازه دختر بدلکار کشورمان نه تنها در ایران بلکه در جهان هم سروصدای زیادی به پا کرده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مهسا احمدی، با ۲۷ سال سن مشهورترین بانوی بدلکار ایران است. آوازه دختر بدلکار کشورمان نه تنها در ایران بلکه در جهان هم سروصدای زیادی به پا کرده است. مهسا احمدی در ایران بدلکار نقش‌های زیادی در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی بوده است. او علاوه بر فیلم‌های ایرانی در محصولات سینمایی هالیوودی از جمله فیلم اسکای‌فالاز مجموعه جیمز باند هم بدلکاری کرده است.

مهسا احمدی عضوی از گروه “بدلکاری ۱۳” (Stunt13) است که حضور فعالی در ساخت صحنه‌های اکشن فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی از جمله سریال‌های ترکی و فیلم‌های هندی دارند. ارشا اقدسی گروه بدلکاران سیزده را در ۱۳ بهمن ماه ۱۳۸۵ تاسیس کرد که در ایران و سایر کشورهای خارجی در زمینه سینما، تئاتر و تلویزیون همکاری می‌کند.

احمدی شاگرد قدیمی ارشا اقدسی اولین دختر بدلکار ایرانی است که در پروژه‌های بزرگ سینمایی حضور دارد. مهسا احمدی درباره چگونگی ورود به دنیای بدلکاران می‌گوید: « در ایران برای دختران فقط تا ۱۷ سالگی امکان حضور در تیم ملی ژیمناستیک وجود دارد. بعد از ۱۷سالگی که ژیمناستیک را کنار گذاشتم، از شش سال پیش، وارد گروه بدلکاری ۱۳ شدم. »

احمدی، مشهورترین بدلکار زن ایرانی برنده جایزه‌ای ویژه در مراسم اعطای جوایز “اکشن آیکن” در کالیفرنیا شد. در مراسم سال ۲۰۱۵ که روز ۱۸ اکتبر در هتل شرایتون یونیورسال‌سیتی برگزار شد، بدلکاران و بازیگران زن فیلم‌های اکشن به طور ویژه مورد توجه و تقدیر قرار گرفتند. احمدی که در این مراسم به عنوان تنها زن بدلکار ایرانی معرفی شد، جایزه کریستال را برد که یکی از مهم‌ترین جوایز این مراسم محسوب می‌شود.

مهسا احمدی

مهسا احمدی در کنار ارشا اقدسی

هشت سال است که این مراسم هرسال مختص جامعه بزرگ بدلکاران سراسر جهان برگزار می‌شود و در آن ۵ جایزه به بهترین بدلکارها در زمینه‌های مختلف داده می‌شود؛ در این ۸ سال تنها بدلکاران آمریکایی تمام ۵ جایزه را درو می‌کردند و تا حالا سابقه نداشته که یک غیر آمریکایی هیچ کدام از این ۵ تا جایزه را ببرد، خوشبختانه امسال مهسا احمدی موفق شد به عنوان یک ایرانی جایزه بهترین بدلکاری را بگیرد که علاوه بر این کم سن و سال ترین بدلکار حاضر در این مراسم هم بود که جایزه را دریافت کرد.

احمدی بعد از دریافت این جایزه بزرگ با پیشنهاد اسپانسرهای بزرگ روبه‌رو شد و در حال حاضر با گرین کارتی که اسپانسرش برای او فراهم کرده در آمریکا و با شرایط بسیار ایده‌آل به کار بدلکاری و آموزش آن مشغول است. او همچنین قرار است در فیلم سریع و خشن ۸ هم در نقش راننده بدلکاری کند.

مهسا احمدی

مهسا احمدی (وسط) در کنار دو بدلکار بین‌المللی در مراسم اهدای جوایز اکشن آیکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *