تاریخ: ۱۳۹۵-۰۶-۰۹ شناسه خبر: 34647

به دنبال خط خوردن نام دو بانوی ورزشکار مازندرانی از ترکیب تیم ملی؛

گویا ستاره‌سوزی در ورزش بانوان مازندران رواج دارد!

گویا ستاره‌سوزی در ورزش بانوان مازندران رواج دارد!

کلاس متمایز ورزش مازندران که دیگر تثبیت شده و به عینیت رسیده. اما سوال اینجاست چرا با این وجود شاهد اجحاف در حق بانوان ورزشکار مازندرانی هستیم؟

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ کلاس متمایز ورزش مازندران که دیگر تثبیت شده و به عینیت رسیده. پتانسیل ورزش مازندران در کشور بسیار بالا است و مهد و سنبل ورزش ایران است. حتی در المپیک لندن هم ۶۰% مدال‌های کسب شده متعلق به ورزشکاران پرافتخار مازنی بوده است.

سوال اینجاست چرا با این وجود شاهد اجحاف در حق ورزشکاران مازندرانی هستیم؟ در ذیل به دو نمونه ناحق شدن حق بانوان ورزشکار مازندرانی اشاره کرده‌ایم:

۱) تکتم آخوندزاده

تیم ملی کانوپولوی بانوان کشورمان در حالی برای شرکت در مسابقات جام جهانی عازم ایتالیا شده است که تکتم آخوندزاده بانوی مازندرانی کانوپولیست کشورمان در ترکیب تیم حضور ندارد. آخوندزاده جوان یکی از بهترین‌های کانوپولوی بانوان ایران و عضو تیم ملی در قهرمانی آسیا و کسب عنوان دومی بوده که در کمال ناباوری از تیم خط خورده است. تیم ملی کانوپولوی بانوان بزرگسال روز شنبه ۶شهریور عازم ایتالیا شد و در نهایت تعجب همانطور که زمزمه‌اش را شنیده بودیم، تکتم آخوندزاده، ستاره بی‌چون و چرای کانوپولوی بانوان همراه این تیم نیست!

تکنم آخوندزاده

در همه جای دنیا ترکیب تیمی که ماه‌ها تمرین کرده و منسجم بوده را دست نمی‌زنند بخصوص اگر در مسابقات قبلی کیفیت مناسبی را داشته باشند اما تیم کانوپولوی بانوان با وجود نایب قهرمانی آسیا دستخوش تغییرات زیاد شده و دوباره از نفرات جدیدی شکل گرفته، نفراتی که یکی از آنها اصلا در تمرینات شرکت نداشته و از محل کارش به تیم ملی رسیده و حضورش باعث شده تا نام تکتم آخوندزاده ورزشکار افتخارآفرین مازندرانی به راحتی از ترکیب تیم خط بخورد.

۲) مونا خواجه‌کلایی

از طرفی تیم ملی والیبال بانوان ایران هم امروز نهم شهریور برای حضور در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا عازم فیلیپین شده و بعد از آنهم در ویتنام رقابت‌های جام کنفدراسیون والیبال آسیا را پیش رو خواهد داشت. اما این‌جا هم شاهد خط خوردن ناگهانی نام مونا خواجه‌کلایی بانوی والیبالیست مازندرانی از ترکیب تیم ملی هستیم. تیم ملی والیبال بانوان در فیلیپین است ولی یکی از بازیکنان به بهانه مصدومیت از ترکیب تیم خط خورده است.

مونا خواجه‌کلایی

خواجه‌کلایی در تمرینات آسیب دیده بود و متاسفانه به دلیل اشتباه پزشک فیزیوتراپ ( خارج از ترکیب تیم ملی ) درمان او با مشکل روبه‌رو شد. در حالی که بانوی والیبالیست مارندرانی به زودی بهبود یافت اما درمان او زیر نظر پزشکی، جز فیزیوتراپ کادر فنی فدراسیون در نهایت منجر به خط خوردن نامش از ترکیب تیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *