تاریخ: ۱۳۹۵-۰۶-۱۱ شناسه خبر: 35168

اجحاف در حق زنان ورزشکار جهانی است؛

عصبانیت هوپ سولو بعد از تعلیق شش ماهه از فوتبال زنان آمریکا +ویدیو

هوپ سولو

هوپ سولو سنگربان تیم ملی فوتبال آمریکا در حالی به مدت شش ماه از حضور در میادین ورزشی معلق شد که به هیچ وجه مستحق چنین مجازاتی نبود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به عنوان مدعی اصلی قهرمانی المیپک ریو در عین ناباوری در مرحله یک چهارم رقابت‌ها توسط سوئدی‌ها اوت شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. هوپ سولو دروازه‌بان صاحب نام این تیم که از دیدار آغازین رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو باحاشیه‌های زیادی روبه‌رو شده بود پس از حذف تیمش از المپیک ریو در مصاحبه با خبرگزاری‌ها مدعی شد که سوئدی‌ها بسیار بزدل هستند. همین مسئله منجر به تعلیق شش ماهه سولو از حضور در میادین ورزشی شد.

سولو گفت: با یک دسته ترسو بازی کردیم و سرمربی تیم ملی سوئد در جواب او گفت: فعلا که همین ترسوها به فینال المپیک رسیدند و تو و تیمت باید خیلی زود به خانه بروید.

سونیل گولاتی، رئیس فدراسیون فوتبال آمریکا معتقد است که اظهار نظر سولو در خصوص تیم ملی سوئد با استانداردهایی که برای فوتبالیست‌های آمریکایی در نظر گرفته شده فاصله دارد و او غیرحرفه‌ای رفتار کرد. شاید این تنبیه او را به بلوغ رفتار فوتبالی برساند.

گویا اجحاف در حق زنان ورزشکار جهانی است. کنار گذاشتن بازیکن کلیدی و محوری فوتبال زنان آمریکا نشان از سوء مدیریت مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور دارد همچنین مجازات تعیین شده هیچ ارتباطی به صحبت‌های سولو ندارد.

واکنش هوپ سولو به تعلیق شش ماهه از فوتبال زنان و دلداری همسرش جرمی استیونز

رواج تبعیض میان ورزشکاران زن و مرد در آمریکا

رایان لاکتی شناگر آمریکایی در حالیکه متهم به دزدی و جیب‌بری در المپیک ریو شده بود هنوز هیچگونه اقدام انضباطی از سوی مسئولان فدراسیون شنای این کشور علیه او صورت نگرفته است و حتی خودش اعلام کرده در حال برنامه‌ریزی به المپیک ۲۰۲۰ می‌اندیشد.

از طرفی ریچارد چپلو بازیکن باشگاه اورنج کانتی در دیدار مقابل باشگاه گلکسی راجرز با صدای بلند یکی از بازیکنان این تیم را هم‌جنس‌گرا خطاب کرد اما صحبت توهین‌آمیز او تنها به تعلیق از دو بازی منجر شد و بس.

این واقعیت وجود دارد که در سراسر دنیا مردان ورزشکار با جرایم مشابه کمتر مجازات می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *