تاریخ: 2016-09-04 شناسه خبر: 35377

همکام با ورزش؛

بانوی ملی پوش تیراندازی: فرصت زیادی برای المپیک ۲۰۲۰ نداریم

تیرانداز المپیکی ایران با بیان اینکه امروز برای برنامه ریزی و آماده سازی تیراندازان ایران برای المپیک 2020 توکیو دیر است، گفت: به نظر من الان فرصت کافی برای آماده کردن تیراندازان برای المپیک 2024 وجود دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از ایرنا؛ «مه لقا جام بزرگ» تیرانداز رشته تفنگ سه وضعیت گفت: اگر در المپیک ۲۰۲۰ توکیو بدنبال اولین مدال های تیراندازی هستیم، باید با یک برنامه ریزی بلند مدت از همین حالا شروع کنیم و نگذاریم مثل همیشه همه چیز برای دقیقه ۹۰ بماند. البت الان هم برای برنامه ریزی این موضوع دیر است.
وی ادامه داد: طی یکسال گذشته که قرار بود برنامه آماده سازی تیم ملی تیراندازی به صورت منظم و بی وقفه انجام شود به دلیل کمبود اعتبار چند برنامه اعزام به مسابقات بین المللی (جهانی یا آسیایی ) و چند اردوی تدارکاتی لغو شد و همانطور که همه دیدند تیم تنها در دو ، سه اردوی تدارکاتی برون مرزی اعزام شد که البته همین اردوها نیز در روند آماده سازی تیم تاثیر بسزایی داشت.
این تیرانداز جوان ایران ادامه داد: اگر به دنبال کسب مدال تیراندازی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو هستیم نباید مسابقه جام جهانی تیراندازی در باکو آذربایجان را از دست بدهیم، زیرا تیراندازان سایر کشورهای جهان سالانه چند برابر نمایندگان ایران در مسابقات برون مرزی شرکت کرده و در تمرینات، روزانه بیش از ۲۰۰ هدف گیری با فشنگ دارند.

تیر اندازی

این کارشناس فیزیک هسته ای گفت: برنامه ریزی و تحقق اهداف در ورزش کار مدیران ورزشی است و من در این رشته هیچ سررشته ای ندارم، اما بنظر می رسد برای کسب مدال در المپیک باید سرمایه گذاری بلندمدتی در این زمینه داشته باشیم که البته جذب حامی مالی در این رشته باید اولین گام برای تحقق این هدف باشد.
این تیرانداز همدانی ادامه داد: تیراندازان ایرانی به ویژه زنان تیرانداز از توانایی بالایی برخوردارند و نشان دادند که با تمام کاستی ها با روحیه جنگنده در عرصه رقابت ها ظاهر می شوند و برای ارتقا جایگاه شان و حتی کسب مدال در المپیک تلاش کردند.
وی با دفاع از عملکرد تیراندازان جوان کشورمان در المپیک ریو و همچنین تلاش های فدراسیون برای جذب حامی مالی گفت: تیراندازی و تیراندازان ایرانی ارزش سرمایه گذاری را دارند و امیدوارم فدراسیون با رویکردی جدید برنامه خود را برای جذب حامیان مالی در این رشته ادامه دهد تا تیراندازان با دغدغه کمتری در اردوهای آماده سازی و رقابت های خارجی شرکت کنند.
جام بزرگ بابیان اینکه رشته تیراندازی رشته ای پرهزینه است، گفت: تیراندازی رشته پر هزینه است اما با یک نگاه به تعداد مدال های این رشته المپیکی در می یابیم که هر هزینه ای در این رشته در کسب مدال در این رشته تاثیر گذار است و افزایش مدال های ایران در المپیک با کمک رشته تیراندازی می تواند جایگاه ایران را در حد قابل توجهی ارتقا بخشد.

تیر اندازی

وی تصریح کرد: تیراندازی ایران از سه سهمیه در لندن به پنج سهمیه در المپیک ریو رسید و البته با توجه به ظرفیت ورزشکاران ایرانی توانایی کسب سهمیه در همه رشته های مختلف این رشته را داشتیم.
جام بزرگ همچنین حضور یک مربی خوب در راس تیم ملی تیراندازی را ضرورتی برای افزایش شانس مدال آوری ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو عنوان کرد و گفت: لازلو سوچک جزو بهترین مربیان این رشته درجهان است و البته با تمام مشکلاتی که ورزشکاران و فدراسیون با آن دست به گریبان بود، وی توانست تیم خوبی را آماده حضور در المپیک کند.
وی تصریح کرد: البته ادامه همکاری با این مربی به مسئولان فدراسیون مرتبط است اما من و سایر هم تیمی هایم امیدواریم بتوانیم از حضور این مربی در اردوها استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *