تاریخ: 2016-09-13 شناسه خبر: 36388

فراموشی یک واقعیت تاریخی در والیبال بانوان ایران؛

برای بزرگنمایی دستاوردهای فعلی، نیازی به تخریب و تحریف تاریخ والیبال بانوان نیست!

ماری تت برای بزرگنمایی دستاوردهای فعلی، نیازی به تحریف و تخریب تاریخ والیبال بانوان نیست!

هرچند زحمات بانوان والیبالیست ایران در کسب مقام پنجمی جام باشگاه‌های آسیا قابل تقدیر است اما مسئولان فدارسیون نباید با بزرگ‌نمایی و تحریف تاریخ والیبال بانوان افتخارات گذشته را تخریب نمایند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم ملی بانوان والیبال ایران که با نام بانک سرمایه در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا به میزبانی فیلیپین حضور پیدا کرده بود در مجموع این مسابقات در ۷ مسابقه حضور پیدا کرد که حاصل آن ۴ پیروزی مقابل نمایندگانی از کره شمالی، چین تایپه، فیلیپین و ویتنام و ۳ شکست مقابل تیم‌های چین، قزاقستان و تایلند بود. نتایجی که در نهایت منجر به قرار گرفتن این تیم در رده پنجم آسیا شد.

در اینکه بانوان کشورمان با عملکردی تحسین برانگیز شایسته تعریف و تمجید هستند هیچ شکی نیست اما نکته‌ای که تمام سایت‌ها و خبرگزاری‌ها به آن پرداختند این بود که عنوان پنجمی بانوان ایران در این مسابقات را تاریخ‌سازی دانستند و اعلام کردند عنوانی کسب شد که پیش از این توسط تیم‌های ملی والیبال بانوان ایران بدست نیامده بود.

البته سرمنشأ این خبر در پیام تبریک محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال پیدا شد. جایی که داورزنی گفت: کسب مقام پنجمی رقابت‌های والیبال باشگاه‌های زنان آسیا که برای نخستین مرتبه در تاریخ به دست توانای بانوان محجبه ایران اسلامی رقم خود و موجب احساس غرور ملت ایران گردید را به تمامی اعضای تیم ملی والیبال بانوان که در قالب تیم بانک سرمایه در این رقابت ها شرکت کرده‌اند، همچنین کلیه مربیان و زحمتکشان بانوان که با همه سختی‌ها جنگیدند و به خصوص به جامعه بانوان ایران تبریک عرض می‌کنم.

این در حالی است، که در سال ۱۹۶۶ ( ۱۳۴۵ ) تیم ملی والیبال بانوان ایران در بازی‌های آسیایی به میزبانی بانکوک، آنهم در جمع تیم‌های ملی و نه باشگاهی به عنوان سوم دست یافته بود. عنوانی ماندگار همراه با نسلی ماندگار در تاریخ ورزش بانوان ایران خصوصا والیبال.

برای بزرگنمایی دستاوردهای فعلی، نیازی به تحریف و تخریب تاریخ والیبال بانوان نیست!

در این رقابت‌ها ژاپن بر سکوی اول، کره جنوبی بر سکوی دوم و کاپیتان ماری تت به نمایندگی از تیم ملی والیبال بانوان ایران بر فراز سکوی سوم ایستاده است. پشت سر او گروه ایران حضور دارند که چهره بانو روحی پند نواز بهتر از سایرین بچشم می‌آید.

ماری تت ( کاپیتان )، پری فردی، معصومه یزدانفر، ژاله هادیزاده، کبری شیرازیان، فریده منوچهری، فرخنده صالح، مینا فتحی، نسرین شکوفی، شیرین واسقی، مهری خرازی، روحی پندنواز، لیلا امامی و… اعضای تیم ملی والیبال بانوان ایران پیش از انقلاب اسلامی ایران هستند که موفق به کسب این مقام شده‌اند.

سایت ورزش بانوان منکر زحمات بی‌وقفه‌ای که مسئولان فدراسیون والیبال برای بانوان والیبالیست کشورمان کشیده‌اند نبوده و نیست و همگی می‌دانیم بانوان کشورمان برای کسب این عنوان چه سختی‌ها که نکشیده‌اند اما نباید ارزش افتخارآفرینی آنها را با تحریف تاریخ والیبال بانوان ایران کم کرد.

ضمنا برای تیم ملی والیبال بانوان ایران در جام کنفدراسیون والیبال آسیا به میزبانی ویتنام آرزوی موفقیت، سربلندی و صد البته تاریخ‌سازی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.