تاریخ: ۱۳۹۴-۰۴-۲۴ شناسه خبر: 3756

کونگ فو توآ رزم ملی ایران در جهان است

کونگ فو توآ رزم ملی ایران است

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  موسی یحیایی رئیس کونگ فو توآ کشور است . وی از سال 1357 با راهنمایی و تشویق برادرش ورزش کونگ فو توآ را شروع کرد و در سال 1361 با اخذ مجوز از استاد حاج فیروز حبیب پور رئیس کمیته مربیان به امر مربیگری مشغول شد . از سال 1370 به همراه تعدادی از اساتید در امر به رسمی شدن کونگ فو توآ که منجر به تشکیل انجمن زیر نظر فدراسیون کاراته گردید ، فعالیت جدی داشته و تا کنون در خدمت جامعه بزرگ توآ هست . به همین جهت با این رزمی کار پرسابقه همکلام شدیم :

 

شنیدیم در زمینه داوری هم فعال بودید ؟

 

درسته ، بنده دارای داوری درجه یک و مربیگری درجه یک به طور اختصار مسئولیت های فنی و اجرایی چندین دوره مسابقات کشوری و جهانی به عنوان سرداور و هیات ژوری چندین دوره عضو کمیته های مختلف در سبک و فدراسیون ، چندین دوره دبیر کمیته فنی توآ و فدراسیون کونگ فو بودم .

 کونگ فو توآ رزم ملی ایران است

در فدراسیون کونگ فو چه سمتی داشتید ؟

 

از سال 1380 تا 1381 نایب رئیس کمیته مستقل کونگ فو توآ کشور بودم . از سال 1383 تا 1384  رئیس سبک کونگ فو توآ کشور، از بهمن ماه سال 1392 تا کنون رئیس کمیته کونگ فو توآ کشور هستم . در ضمن سرپرستی تیم اعزامی کونگ فو به آلمان را هم برعهده داشتم.

 

چه برنامه هایی برای آینده این ورزش دارید ؟

 

برنامه های جدیدی برای توآ در دو بخش داخلی و خارجی در نظر گرفتیم.در بخش داخلی  با برنامه ریزی که مسئولین محترم دفتر مرکزی ، شورای فنی ، مسئولین کمیته ها و همچنین استان ها دارند به دنبال اجرایی شدن  برنامه ها و تقویم ورزشی سالیانه و ارتقا سطح کیفی و کمی توآ هستیم .

در بخش خارجی امید است  با تلاش و  با همکاری همه دلسوزان بالاخص مسئولین محترم فدراسیون ، کونگ فو توآ به جایگاه واقعی در جهان به عنوان رزم ملی ایران برسد .

 

چه توصیه ای برای رشد این ورزش رزمی ملی دارید ؟

 

ضمن تقدیر و تشکر از همه خدمتگزاران ورزش میهن اسلامی به خصوص ریاست محترم فدراسیون کونگ فو جناب استاد رضا حیدری که خودشان  از اساتید زحمت کش این فن هستند ، دست یاری به سوی همه اساتید دراز می کنیم  و تقاضا داریم نظرات و پیشنهاد های خود را به منظور پیشرفت روز افزون کونگ فو توآ به دفتر مرکزی ارائه نمایند .

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.