تاریخ: ۱۳۹۵-۰۷-۰۷ شناسه خبر: 38121

تصویر دونده زن محجبه سوری روی جلد مجله آمریکایی

تصویر دونده زن محجبه سوری روی جلد مجله آمریکایی

رهف خطیب بانوی دونده‌ای است که تصویر او به عنوان اولین تصویر از یک زن ورزشکار محجبه روی جلد مجله آمریکایی مرتبط با تغذیه و تناسب اندام رفته است.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از espn؛ رهف خطیب بانوی دونده‌ای است که تصویر او به عنوان اولین تصویر از یک زن ورزشکار محجبه روی جلد مجله آمریکایی مرتبط با تغذیه و تناسب اندام رفته است.

اصلیت رهف خطیب که در حال حاضر ساکن ایالت میشیگان آمریکا است، به دمشقِ سوریه باز می‌گردد. او ۳۲ سال دارد و در سال ۱۹۸۰ از محل زندگی‌اش به میشیگان مهاجرت کرده و در حال حاضر با همسر و سه فرزندش زندگی می‌کند.

تصویر دونده زن محجبه سوری روی جلد مجله آمریکایی

او در حال حاضر در برلینِ آلمان است و خود را برای ششمین حضور در مسابقات دوی ماراتن زنان است. زمانی که در مسابقات دوی ماراتن شرکت می‌کند حضور او به عنوان یک زن محجبه در میان تعداد زیادی از شرکت کنندگان به چشم نمی‌آید اما زمانی که تصویرش را روی جلد مجله آمریکایی می‌بینند به عنوان نماینده زنان محجبه از سراسر دنیا حتما قابل توجه خواهد بود و برای بسیاری از هم نوعانش هم الهام بخش.

پیامِ رهف خطیب به تمام مردم جهان که تبدیل به شعاری جهانی شده است: “هرکسی جدا از نوع پوشش و لباسش می‌تواند یک ورزشکار باشد.”

سردبیر این مجله معتبر آمریکایی از به تصویر کشیدن زنی که با حجاب گام‌های بلندی هم در ورزش و هم در تشویق تمام هم‌نوعانش بر می‌دارد احساس رضایت و خشنودی زیادی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *