تاریخ: ۱۳۹۵-۰۷-۱۹ شناسه خبر: 39045

ورزشکار زن سانحه دیده در آتش سوزی ماراتن ۲۰۱۱ در مسابقات مرد آهنین

ورزشکار زن سانحه دیده در آتش سوزی ماراتن 2011 در مسابقات مرد آهنین

توریا پیت ورزشکار زن استرالیایی است؛ او در مسابقات ماراتن سال 2011 از جایی عبور کرد که همزمان درگیر طوفان و آتش بود و آسیب دید. اما امیدش را از دست نداده و همچنان در مسابقات مختلف حضور می یابد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ توریا پیت، ورزشکار ۲۹ ساله اهل استرالیا در مسابقات سه گانه مرد آهنین به میزبانی هاوایی آمریکا شرکت کرد. اما نکته ای که این ورزشکار را از سایرین متمایز می‌کرد سوختگی شصت در صدی بدنش و در عین حال حضورش در چنین مسابقاتی بود.

حادثه آتش سوزی برای این ورزشکار ۵ سال پیش، زمانی که در حال دویدن در طول مسیر مسابقات ماراتن بود، اتفاق افتاد. مسیری که توریا و چند ورزشکار دیگر از آن عبور می کردند، به طور همزمان درگیر آتش و طوفان شده بود. همین مسئله منجر به سوختن ۶۰ درصدی بدن و صورت این ورزشکار و آسیب دیدگی او شد. توریا در این سانحه به طور کامل انگشتان دست راست خود را هم از دست داد. علاوه بر این، سانحه آتش سوزی در ماراتن سال ۲۰۱۱ سه شرکت کننده دیگر را هم درگیر خود کرد که سوختگی یکی از آنها بسیار وخیم بود و او به طور کامل از دنیای حقیقی فاصله گرفته است.

با این وجود او روز گذشته ( ۹ اکتبر ) در مسابقات سه گانه مرد آهنین در هاوایی آمریکا، مانند سایر رقبا مسیر ۳٫۸ کیلومتری را شنا، ۱۸۰ کیلومتر دوچرخه سواری کرد و همچنین ۴۲٫۲ کیلومتر را هم در مدت ۱۴ ساعت و سی دقیقه و سی و هفت ثانیه طی کرد. اما از آنجا که شرایط فیزیکی این ورزشکار با سایر رقبایش متفاوت بود برای او زین مخصوص دوچرخه، لباس و کلاه ویژه شنا، همچنین کلاه و عینک ویژه برای دویدن و مقابله با گرمای شدید تدارک دیدند تا در جریان مسابقه با مشکل روبرو نشود.

ورزشکار زن سانحه دیده از آتش سوزی ماراتن 2011 در مسابقات مرد آهنین

توریا پیت پیش از آتش سوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *