تاریخ: ۱۳۹۵-۰۷-۲۴ شناسه خبر: 39237

به دنبال تعلیق شش ماهه دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال زنان آمریکا؛

عذر خواهی جنجالی هوپ سولو از بازیکنان تیم ملی سوئد

در حالی که کمتر از دو ماه از آغاز مدت زمان محرومیت هوپ سولو دروازه بان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا گذشته، او در یک برنامه تلویزیونی سوئدی از بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان این کشور عذرخواهی کرد و حرفش را پس گرفت.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از espn؛ هوپ سولو از سوی فدراسیون فوتبال آمریکا، به دلیل مصاحبه تند درباره تاکتیک تیم ملی سوئد در المپیک ریو و ترسو خواندن بازیکنان این تیم، برای شش ماه از تیم ملی اخراج شد.

این بازیکن پولساز و مطرح فوتبال زنان آمریکا بلافاصله بعد از اعلام خبر تعلیقش گفته بود: “گاهی حرف‌های نادرست می‌زنم، اما من همینم.”

اما حالا در حالی که کمتر از دو ماه از شروع مدت زمان محرومیتش گذشته، ضمن حضور در یک برنامه تلویزیونی سوئدی با صراحت تمام از بازیکنان فوتبال بانوان این کشور عذرخواهی کرد و حرفش را پس گرفت.

او مدعی شده که بلافاصله بعد از این مصاحبه از کاپیتان تیم ملی سوئد عذرخواهی کرده اما ضمن حضور در این برنامه از تمام بازیکنان تیم پوزش خواست.

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال زنان آمریکا شرایط آن زمان را در بزدل خواندن تیم حریف موثر دانست و گفت: این صحبت‌ها بعد از پایان دیدار مقابل تیم سوئد، نه از روی احساس و نه از روی عصبانیت زده شده تنها صحبتی بود که با تمام خبرنگاران حاضر در اتاق مصاحبه در خصوص سبک بازی تیم مقابل زدم. او ضمنا اعلام کرد علاقمند است تا مقابل بازیکنان تیم ملی سوئد، خصوصا لوتا شلین، کاپیتان این تیم به میدان رود چرا که او را یکی از بهترین های حال حاضر فوتبال زنان جهان می داند.

البته باید متذکر شویم که بی عدالتی صورت گرفته در حق این بازیکن خوش سابقه فوتبال زنان آمریکا آنهم به دلیل آنچه که تنبیه کردن هوپ سولو نامیده شد، اقدامی عجیب بود. چرا که در فوتبال مردان توهین به بازیکنان تیم مقابل مسئله‌ای بسیار عادی است و با آن برخوردی هم نمی‌شود. می‌توان به صراحت اعلام کرد تبعیض میان ورزش بانوان و آقایان به موضوعی جهانی تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *