تاریخ: ۱۳۹۵-۰۷-۲۵ شناسه خبر: 39294

مهرانگیز حسین جمال، نایب رئیس بانوان فدراسیون سه گانه شفاف سازی می کند؛

اعزام مبهم ۱۰ بانوی دوگانه کار به مسابقات قهرمانی غرب آسیا

مهرانگیز حسین جمال

در حالی ۱۰ ورزشکار قرار است به مسابقات دوگانه قهرمانی غرب آسیا اعزام شوند که تفاوت رکورد ثبت شده توسط نفر اول تا سوم با سایر نفرات، در حدی است که در چارچوب رقابت های بزرگ و حضور ورزشکاران برتر هر کشور، بسیار فاحش و چشمگیر خواهد بود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات دوگانه قهرمانی غرب آسیا به میزبانی شهر عقبای اردن ۲۸ آبان برگزار خواهد شد و بانوان دوگانه کار کشورمان هم در این مسابقات حضور می یابند. این در حالی است که بانوان دوگانه کار ایران مدت زمان زیادی است به دلیل مشکلات کمبود بودجه در مسابقات داخلی و تورنمنت‌های برون مرزی شرکت نکرده‌اند. اما نکته عجیب و قابل تأمل اینجاست که در حالی ۱۰ ورزشکار قرار است به این مسابقات اعزام شوند که تفاوت رکورد ثبت شده توسط نفر اول تا سوم با سایر نفرات، در حدی است که در چارچوب رقابت‌های قهرمانی غرب آسیا و حضور ورزشکاران برتر هر کشور، بسیار فاحش و چشمگیر خواهد بود. بهتر است مسئولان به جای اعزام تیمی شامل ۱۰ ورزشکار به این مسابقات، سه سید نخست را اعزام کنند! تا بعد از اتمام بودجه فدراسیون آنهم به دلیل اعزام ۱۰ ورزشکار، در اعزام های بعدی دوباره دَم از کمبود بودجه نزنند.

بهتر بود همین بودجه را نصف می‌کردند و نفرات برتر کشور را دو مرتبه به مسابقات بزرگ اعزام می‌کردند. لازم است تعداد اعزام بانوان به مسابقات بین‌المللی برای رشته‌ای که اتفاقا المپیکی هم است، در سال بیشتر از حال حاضر باشد. تا میزان آمادگی بانوان برای حضور در مسابقاتی با این میزان اهمیت بیشتر شود.

در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان با مهرانگیز حسین جمال، نایب رئیس بانوان فدراسیون سه گانه گفتگویی را ترتیب داد که متن آن را در ذیل می‌خوانید:

مهرانگیز حسین جمال در ابتدا به خبرنگار سایت ورزش گفت: در حال حاضر دو تیم ۵ نفره برای اعزام به این مسابقات در اردوها به سر می برند. خوشبختانه همگی آمادگی بالایی دارند و از شهریور ماه برای حضور در این مسابقات تلاش می‌کنند. سه مرحله اردو را پشت سر گذاشته‌اند و در شرایط خوبی هم به سر می‌برند.

حسین جمال در خصوص دلیل اعزام ۱۰ ورزشکار به این مسابقات خاطر نشان کرد: از این ۱۰ ورزشکار تا زمان اعزام مجددا رکورد گیری خواهد شد و احتمال ریزش نفرات اعزامی هم بسیار بالا است. اما حضور همه این نفرات در اردوها انگیزه ورزشکاران را برای ارتقای عملکرد بالا می‌برد. تعداد اعزام‌های برون مرزی بانوان دوگانه کار در ایران بسیار کم است. مسابقات قهرمانی کشور هم در سال تنها یک مرتبه برگزار می‌شود از طرفی لیگ هم نداریم به همین خاطر نیاز است تا با این روش ضمن بالا بردن تجربه، انگیزه بانوان دوگانه کار افزایش یابد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون سه گانه در پایان گفت: با توجه به این که تعداد اعزام ها بسیار کم است و لیگ دوگانه بانوان هم نداریم به این نتیجه رسیده‌ایم که باید در سال حداقل سه بار مسابقات قهرمانی کشور برگزار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *