تاریخ: ۱۳۹۵-۰۷-۲۷ شناسه خبر: 39605

معاون وزیر ورزش: ۵۰ درصد بانوان اضافه وزن دارند

معاون وزیر ورزش: 50 درصد بانوان اضافه وزن دارند

 معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان روز سه شنبه از رواج کم تحرکی در جامعه ایرانی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه اضافه وزن در بین زنان حدود 50 درصد گزارش شده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل ازایسنا؛ «عبدالحمید احمدی» در نشست تخصصی زن، ورزش و رسانه افزود: مهمترین شاخصه ورزش برای جامعه سلامت است و اگر وضعیت سلامت خوب باشد ورزش نیز در شرایط مطلوب قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: متاسفانه آمارهای خوبی از وضعیت سلامت در کشور نداریم و این خبر خوشایندی نیست به طوری که ایران از نظر سلامت جامعه در رتبه ۱۰۴قرار دارد.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از مهمترین دلیل وضعیت نامساعد در سلامت جامعه کم تحریکی و فقر حرکتی است.
وی تصریح کرد: فعالیت ورزشی می تواند وضعیت سلامت در جامعه را بهبود بخشد و این وضعیت اکنون در شرایط مطلوب قرار ندارد و هر چند تلاش هایی برای بهبود سلامت جامعه انجام شده، اما هنوز با شرایط ایده آل فاصله داریم.
احمدی ادامه داد: تصمیم گیری در توجه به امر ورزش باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و رسانه ها می توانند نقش موثری در این زمینه داشته باشند.
نشست زن ورزش و رسانه روز سه شنبه با حضور معاونان وزیر ورزش و جوانان و نایب رئیسان زن فدراسیون ها در آکادمی ملی المپیک در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *