تاریخ: ۱۳۹۵-۰۸-۰۲ شناسه خبر: 39782

در سایت ورزش بانوان می‌خوانید؛

تصمیم شکیبا غلامی برای راه اندازی تیم تگ راگبی دختران

تصمیم شکیبا غلامی برای راه اندازی تیم تگ راگبی دختران

درسم که تمام شود می‌خواهم مربی-بازیکن شوم. تصمیم دارم در رشته تگ راگبی ( راگبی ویژه نوجوانان زیر ۱۲ سال ) استعدادیابی و بعد از آن تیم راه اندازی کنم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم ملی راگبی بانوان کشورمان آذر ماه برای شرکت در یک تورنمنت دوستانه به میزبانی آلمان، راهی این کشور خواهد شد. اما در ترکیب نهایی بانوان اعزامی نام بازیکنی که برای حضور در این تورنمنت برنامه ریزی کرده بود، وجود ندارد. شکیبا غلامی، ملی پوش راگبی و بانوی ورزشکاری است که با وجود سن کم در راگبی آینده درخشانی را پیش رو داشت، اگر مسئولان توجه بیشتری به ستارگان این رشته المپیکی می‌کردند.

در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با شکیبا غلامی ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

شکیبا غلامی در ابتدا گفت: با اینکه انتظار داشتم یکی از نفرات اعزامی به تورنمنت راگبی آلمان باشم اما در کمال تعجب نام من در لیست بازیکنان اعزامی نبود در هر صورت من تصمیم دیگری در خصوص راگبی گرفته‌ام و می‌خواهم مسیر زندگی حرفه‌ای خود را تغییر دهم.

غلامی در ادامه گفت: دانشجوی رشته تربیت بدنی هستم و این ترم آخرین ترم درسی من است. درسم که تمام شود می‌خواهم مربی-بازیکن شوم. تصمیم دارم در رشته تگ راگبی ( راگبی ویژه نوجوانان زیر ۱۲ سال ) استعدادیابی و بعد از آن تیم راه اندازی کنم.

تگ راگبی: این ورزش زد و خورد، تکل، و line outs ندارد. تگ راگبی اولین بار در سال ۱۹۹۱ به منظور آشنا نمودن بچه ها با راگبی مورد استفاده قرار گرفت.

ملی پوش راگبی بانوان افزود: خوشبختانه راگبی آکادمیک شده و مجوز تدریس آن در مدارس صادر شده است بنابراین در بخش استعدادیابی کار سختی نخواهیم داشت. من هم روزی از طریق استعدادیابی به تیم ملی راگبی بانوان راه یافتم، از مدارس شروع می‌کنم و بعد از آن هم تیم تگ راگبی خودم را راه می‌اندازم. از طرفی برای تیم‌داری اسپانسر هم پیدا کرده‌ام. با شرکتی که مشغول به کار هستم در خصوص اسپانسرینگ تیم صحبت‌هایی داشته‌ام.

وی خاطر نشان کرد: چند وقتی می شود که این تصمیم در ذهنم شکل گرفته. البته جرقه آن توسط خانم زهرا نوری مربی سابق تیم ملی در ذهنم زده شد اما وقتی اسمم را در لیست بازیکنان اعزامی به تورنمنت آلمان ندیدم این تصمیم در ذهنم تقویت شد و حالا مصرانه می‌خواهم به هدفم برسم. زمان می‌برد اما حتما به هدفم می‌رسم.

غلامی در پایان گفت: برای تمام اعضای تیم در تورنمنت آلمان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

شکیبا غلامی

شکیبا غلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *