تاریخ: 2016-10-25 شناسه خبر: 40236

اعجوبه کشتی زنان جهان با چهار طلای المپیک؛

کشتی گیر زن ژاپنی نشان افتخار مردمی کشورش را دریافت کرد

کشتی گیر زن ژاپنی نشان افتخار مردمی کشورش را دریافت کرد

نشان طلای افتخار و اعتبار مردمی ژاپن توسط شینزو آبه، نخست وزیر این کشور به کائوری ایچو کشتی گیر ژاپنی تعلق گرفت.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از unitedworldwrestling.org؛ نشان طلای افتخار و اعتبار مردمی ژاپن توسط شینزو آبه، نخست وزیر این کشور به کائوری ایچو کشتی گیر ژاپنی تعلق گرفت. کائوری ایچو، برنده چهار نشان طلای کشتی آزاد در چهار دوره متوالی مسابقات المپیک است. ایچو اولین بانو در تاریخ رقابت های المپیک است که موفق شده در رشته ای انفرادی و در ۴ دوره متوالی این رقابت ها، به مدال طلا برسد. نشان افتخاری که ایچو در دفتر کار نخست وزیر ژاپن دریافت کرد شامل یک پلاک و یک کمربند طلا مخصوص لباس کیمونو بود.

کشتی گیر زن ژاپنی نشان افتخار مردمی کشورش را دریافت کرد

در مراسم اهدای نشان افتخار ملی، این کشتی گیر ۳۲ ساله یک کیمونوی بنفش پوشیده بود که توجه بسیاری از خبرنگاران و حاضرین را به خود جلب می کرد. او می‌گوید در حالی که در المپیک توکیو ۲۰۲۰، ۳۶ سال خواهم داشت باز هم یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی خواهم بود.

کائوری ایچو کشتی گیر زن ژاپنی

او یکی از بزرگترین ورزشکاران تاریخ کشتی دنیا و بانوان است که ده قهرمانی جهانی و ۴ قهرمانی المپیک را در ویترین افتخاراتش می‌بیند. او در المپیک ۲۰۱۶ ریو موفق شد تا برای بار چهارم مدال طلای المپیک را به گردن بیاویزد.

کائوری ایچو کشتی گیر زن ژاپنی

جایزه افتخار و اعتبار مردمی کشور ژاپن اولین بار در سال ۱۹۷۷ اهدا شد و به کسانی تعلق می‌گیرد که دستاورد خیلی بزرگی کسب کرده و فرد محبوبی در میان جامعه ژاپن لقب گیرند. تا سال ۲۰۱۶ این جایزه به ۲۲ نفر اختصاص یافته که در بین آنها چندین ورزشکار نیز دیده می‌شود. بدین ترتیب ایچو دومین کشتی گیر ژاپن است که این جایزه به او تعلق گرفت. چرا که قبل از او سائوری یوشیدا در نوامبر سال ۲۰۱۲ این جایزه را کسب کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *