تاریخ: ۱۳۹۵-۰۹-۰۱ شناسه خبر: 41620

تکواندو نوجوانان جهان؛

دستیابی دختران نوجوان تکواندو کار ایران به مقام قهرمانی جهان

دستیابی دختران نوجوان تکواندو کار ایران به مقام قهرمانی جهان

تیم تکواندوی دختران نوجوان ایران با کسب 4 مدال رنگارنگ قهرمان جهان شد. و تیم ایران در مجموع پسران و دختران نایب قهرمان شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ یازدهمین دوره مسابقات تکواندو نوجوانان جهان از روز چهارشنبه ( ۲۶ آبان ) با حضور ۸۰۰ تکواندوکار از ۱۱۰ کشور به میزبانی شهر “بورنابی” کانادا و در سالن “بیل کوپلند” این شهر آغاز و امروز دوشنبه یکم آذر به پایان رسید.

در این مسابقات تیم دختران ایران با کسب ۲ مدال طلا ( مبینا نژاد کته‌سری و زهرا پور اسماعیل )، دو برنز ( مبینا بابالو و پریسا جوادی ) و ۵۵ امتیاز، به مقام قهرمانی جهان دست یافت.

لازم به ذکر است؛ ستاره چابکی دیگر بانوی اعزامی کشورمان به این مسابقات، به عنوان بخت اصلی مدال طلای تکواندوی نوجوانان جهان مقابل حریف اسرائیلی خود روی شیاپ چانگ نرفت و حذف شد.

مبینا نژاد دختر افتخارآفرین تکواندوی کشورمان نیز در این مسابقات بدون از دست دادن هیچ امتیازی موفق شد ۷۳ امتیاز کسب کند. شیوه مبارزه او بی شباهت به « ماشین جنگی شکست ناپذیر » نیست.

علاوه بر این تیم تکواندو ایران در مجموع تیمی ( دختران و پسران ) بعد از کره جنوبی به مقام نایب قهرمانی رسید و روسیه سوم شد.

چین تایپه با یک مدال طلا، سه نقره نایب قهرمان، روسیه با ۳ مدال نقره، ۲ برنز سوم و تیم‌های ترکیه و کره جنوبی چهارم و پنجم شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *