تاریخ: ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ شناسه خبر: 42497

بانوی نروژی قهرمان مینی تور ۲۰۱۶ جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان شد

دومین دوره فصل 2017-2016 از رقابت های جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان در لیلهامر نروژ با قهرمانی هیدی ونگ ورزشکاری از همین کشور به پایان رسید.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از fis-ski.com؛ دومین دوره فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ از سری مسابقات جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان از روز جمعه دوم دسامبر در لیلهامر نروژ آغاز شد و روز گذشته چهارم دسامبر به پایان رسید.

در ماده سرعت اسکی صحرانوردی زنان هیدی ونگ ( Heidi Weng ) از نروژ در جایگاه نخست ایستاد. مایکن کاسپرسن فالا ( Maiken Caspersen Falla ) از آمریکا سکوی دوم را به خود اختصاص داد. هانا فالک ( Hanna Falk ) سوئدی هم صاحب نشان برنز این ماده از رقابت‌ها شد.

هیدی ونگ جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان

در مسافت پنج کیلومتر اسکی صحرانوردی بانوان جسیکا دیگینر ( Jessica Diggins  ) از آمریکا با ثبت زمان ۱۲ دقیقه و ۴۰ ثانیه و سه صدم ثانیه اول شد. هیدی ونگ نروژی در این ماده زمان ۱۲:۴۴٫۱۱ را ثبت کرد و دوم شد. ماریت بیورگن ( Marit Bjørgen ) دیگر بانوی اسکی‌باز نروژی هم به نشان برنز دست یافت.

جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان

جسیکا دیگینز

جسیکا دیگینر جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان

جسیکا دیگینر جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان

در مسافت ۱۰ کیلومتر اسکی صحرانوردی زنان کریستا پارماکوسکی ( Krista Pärmäkoski ) از فنلاند اول شد. همچنین هیدی ونگ ( Heidi Weng ) و اینگویلد فلوگستاد ( Ingvild Flugstad ) هر دو از نروژ به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

کریستا پارماکوسکی

کریستا پارماکوسکی جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان

کریستا پارماکوسکی جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان

دومین دوره از فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ مسابقات جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان در حالی به پایان رسید که اسکی‌بازان کشور میزبان مدال‌ها را درو کردند.
به این ترتیب و به طور کلی هیدی ونگ که کار خود را با قهرمانی در ماده سرعت این رشته آغاز کرده بود، با کسب بیشترین امتیاز قهرمان مینی تور ۲۰۱۶ لیلهامر شد. این اولین عنوان این ورزشکار نروژی در یکی از تورهای جهانی اسکی صحرانوردی بانوان است.

هیدی ونگ

هیدی ونگه جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان

جام جهانی اسکی صحرانوردی بانوان

اولین دوره از این مسابقات در روکای فنلاند پیگیری شد و استینا نیلسون ( Stina Nilsson ) قهرمان افتتاحیه این مسابقات شد. سومین دوره از این فصل از رقابت های اسکی صحرانوردی بانوان ۱۰ دسامبر در داووس سوئیس پیگیری خواهد شد.

گفتنی است؛ اسکی صحرانوردی یکی از ورزش‌های زمستانی است که کشورهای سرد و کوهستانی اروپا و آمریکای شمالی محبوبیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *