تاریخ: 2017-01-02 شناسه خبر: 43572

بانویی که سه سال متوالی تنها نماینده ایران در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا بوده؛

فرانک پرتو آذر : اختلاف سطح در دوچرخه سواری کوهستان بانوان زیاد است

فرانک پرتو آذر : اختلاف سطح در دوچرخه سواری کوهستان بانوان بالا است

فرانک پرتو آذر مدعی است که از سال 2014 در بخش بانوانِ بزرگسال، تنها نماینده ایران در ماده کوهستان مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا بوده است، چرا که در این رشته تعداد ورزشکاران کم و از طرفی اختلاف رکوردها بسیار چشمگیر است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات قهرمانی آسیا در رشته دوچرخه سواری کوهستان اردیبهشت سال ۹۶ به میزبانی چین برگزار خواهد شد. فرانک پرتو آذر بانوی دوچرخه سوار برجسته کشورمان یکی از نفرات اعزامی و یا شاید تنها بانوی اعزامی به این مسابقات باشد. به همین بهانه خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با فرانک پرتو آذر ترتیب داده که متن آن را می‌خوانید:

پرتو آذر در ابتدا گفت: زمان مناسبی تا شروع ماده کوهستان مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا پیش رو داریم و در این مدت باید به بالاترین سطح آمادگی برسیم. در حال حاضر به طور جدی برای حضور موفق در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ و بعد از آن برای المپیک ۲۰۲۰ برنامه ریزی کرده‌ام.

در حال حاضر مسابقات انتخابی تیم ملی برای حضور در این مسابقات برگزار نشده است اما با توجه به اختلاف سطح بالا بین نفر اول ورزشکاران در مسابقات داخلی نیز به وضوح می‌توان فهمید فرانک پرتو  آذر حتما یکی از نمایندگان ایران در مسابقات خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: از سال ۲۰۱۴ رشته دوچرخه سواری کوهستان با توجه ویژه‌ای روبرو شد. قبل از این زمان، بانوان در ماده کوهستان فعالیت چندانی نداشتند. اما خوشبختانه و بدنبال حضور تاثیرگذار آقای پریموس استرانکار اوضاع این رشته رو به بهبودی رفته است. سرمربی تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت یک تیم و بهبود نتایج ورزشکاران دارد. از زمانی که هدایت تیم ملی را به آقای پریموس سپرده‌اند، از هر لحاظ شرایط ما بهتر شده است.

مربی تیم ملی بانوان و آقایان در ماده کوهستان، پریموس استرانکار اهل اسلوونی است.

بانوی رکابزن تیم ملی توضیح داد: از سال ۲۰۱۴ تمرینات دوچرخه سواری را در پیست استادیوم آزادی پیگیری می‌کنیم. همچنین از همین سال هم در بخش بانوانِ بزرگسال، تنها نماینده ایران در مسابقات آسیایی بوده‌ام. چرا که در این رشته تعداد ورزشکاران کم و از طرفی اختلاف رکوردها بسیار چشمگیر است.

فرانک پرتو آذر همچنین افزود: در ماده کوهستان رشته دوچرخه سواری انتخاب ملی‌پوشان و محل تمرین‌شان به اختیار سرمربی تیم می‌باشد. وی به هیچ وجه با تمرین دوچرخه سواران ماده کوهستان اطراف مجموعه آزادی موافق نبود و به محض ورود به تیم ملی محل تمرینات ما را تغییر داد. آقای پریموس اردوهای آمادگی فصل زمستان را در یکی از شهرهای شمالی کشورمان در نظر گرفته است. او شاگردانش را با جدیت تمام برای کسب مقام آماده می‌کند.

او در خصوص مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا اظهار کرد: تمام تلاشم کسب بهترین نتیجه در مسابقات قهرمانی آسیا است و با این هدف نیز راهی این مسابقات خواهم شد اما هیچ‍گاه پیش از اعزام به مسابقات مدال را پیش‌بینی نمی‌کنند.

پرتو آذر در پایان گفت: در حال حاضر روی کار آمدن آقای قمری را به عنوان رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به فال نیک می‌گیرم و به آن خوش‍بین هستم. چرا که جذب آقای پریموس به عنوان سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری کوهستان یکی از خدمات ارزشمند آقای قمری در مدت فعالیت ایشان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *