تاریخ: 2017-01-02 شناسه خبر: 43603

۴ راهکار ساده برای راحت‌تر به خواب رفتن

۴ راهکار ساده برای راحت‌تر به خواب رفتن

دکتر سوجی کانساگرا ۴ راهکار مفید و بسیار ساده برای راحت‌تر به خواب رفتن ارائه کرده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از popsugar.com؛ خواب کافی و مورد نیاز بدن انسان، کمک زیادی به کاهش وزن می‌کند. همچنین انرژی فرد را برای داشتن یک روز کاری مفید افزایش می‌دهد. کمتر بیمار شدن و کاهش استرس نیز از دیگر مزایای خواب کافی است. دکتر سوجی کانساگرا ۴ راهکار برای راحت‌تر به خواب رفتن ارائه می دهد:

  • زمانیکه برای خوابیدن آماده می‌شوید، به جای تمرکز روی هرچه زودتر خوابیدن، سعی کنید برای بیشتر بیدار ماندن تمرین کنید. اینکار علاوه بر کاهش اضطراب به مغز فرصت کافی را می‌دهد تا سریع‌تر برای به خواب رفتن، خود را آماده سازد. این روش، هدفی متناقض برای خوابیدن نام دارد.
  • نوشتن فهرست کارها، نگرانی‌ها و برنامه‌های روزانه پیش از خواب روش موثر دیگری در این مقوله است. این کار کمک زیادی می‌کند که نگرانی‌ها و استرس کاهش بیابد و خواب راحت‌تری را تجربه کنید.
  • دوش آب گرم پیش از خواب از دیدگاه دکتر کانساگرا بهترین گزینه برای سریع و راحت خوابیدن است. دوش شبانگاهی کمک زیادی به افزایش ناگهانی دمای بدن و متعاقبا افت زود هنگام آن می‌شود. در نتیجه شما آسان‌تر به خواب خواهید رفت.
  • فراهم آوردن فضایی آمیخته با تاریکی مطلق هم یک راه حل موثر برای راحت‌تر به خواب رفتن است. خاموش کردن تلویزیون، چراغ مطالعه، گوشی موبایل، انواع رایانه و هر وسیله‌ای که شب هنگام به نوعی منبع نور به حساب می‌آیند، کمک بسیاری به خواب راحت شما خواهد کرد. روشن ماندن این وسایل و ایجاد نور و روشنایی در تاریکی منجر به کاش ترشح هورمون ملاتونین، هورمون خواب طبیعی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *