تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۱۹ شناسه خبر: 43884

همه چیز در خصوص لژیونر شدن مائده برهانی

لژیونر شدن مائده برهانی

مائده برهانی بازیکن تیم ملی‌ والیبال ایران به تیم شومن بلغارستان پیوست. به این ترتیب خانم برهانی نخستین بانوی والیبالسیت ایرانی است که در یک باشگاه خارجی بازی می‌کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مائده برهانی بازیکن تیم ملی‌ والیبال ایران به تیم شومن بلغارستان پیوست. به این ترتیب خانم برهانی نخستین بانوی والیبالسیت ایرانی است که در یک باشگاه خارجی بازی می‌کند.

حدود سه هفته پیش خبری مبنی بر پیشنهاد یک باشگاه بلغارستانی به مائده برهانی و زینب گیوه دو والیبالیست تیم ملی بانوان ایران اعلام شد اما این دو بازیکن برای پیوستن به باشگاه شومن بلغارستان منتظر پاسخ مثبت باشگاه‌های بانک سرمایه و دانشگاه آزاد بودند.

خبرگزاری‌های ایران روز شنبه اعلام کردند که مدیران باشگاه بانک سرمایه سرانجام با انتقال مائده برهانی به این باشگاه موافقت کردند تا بلندزن تیم ملی والیبال بانوان ایران اولین لژیونر تاریخ این رشته باشد.

بر همین اساس بلافاصله بعد از اعلام موافقت باشگاه بانک سرمایه، مائده برهانی شنبه شب گذشته راهی بلغارستان شد تا در نیم فصل دوم لیگ ۸ تیمی این کشور اروپای شرقی به میدان برود. تیم شومن بلغارستان یک پاسور آرژنتینی، یک دریافت کننده آفریقایی و دو سرعتی زن از تیم ملی والیبال جوانان بلغارستان دارد.

مائده برهانی تیرماه سال ۶۷ در شهر اصفهان متولد شد و از سال ۸۵ با قرارداد با باشگاه سپاهان اصفهان فعالیت خود را در لیگ برتر والیبال زنان شروع کرد.
وی سال بعد به عضویت تیم ملی والیبال زنان ایران درآمد و همچنان عضو این تیم است.

برهانی در طول فعالیتش در باشگاه های والیبال به ترتیب با باشگاه سپاهان اصفهان، دانشگاه آزاد، پرسپولیس، گیتی پسند، دانشگاه آزاد و بانک سرمایه همکاری کرده است. حالا قرار است به عنوان اولین لژِونر والیبال بانوان ایران نیم فصل دوم رقابتها برای تیم بلغاری شومن به میدان رود.

همچنین به نظر می‌رسد باشگاه دانشگاه آزاد هم رضایت خود را با انتقال زینب گیوه، به باشگاه شومن اعلام کرده است. با این حال این خبر هنوز رسما اعلام نشده است.

شهرام محمودی کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال مردان درخصوص لژیونر شدن دو بانویی والیبالیست ایرانی گفت: این اتفاق بسیار بزرگی برای والیبال بانوان است و امیدوارم از آنها حمایت شود. شرایط امروز والیبال بانوان من را یاد ۱۰ سال گذشته تیم مردان می‌اندازد.

مریم هاشمی سرمربی تیم والیبال بانوان دانشگاه آزاد، درخصوص وضعیت نهایی زینب گیوه و حضورش در لیگ بلغارستان اظهار داشت: حتما تا دوشنبه در خصوص گیوه تصمیم‌گیری خواهد شد و به طور رسمی نظر باشگاه درباره این بازیکن ملی‌پوش اعلام خواهد شد. شرط ما برای رفتن گیوه به باشگاه بلغاری جایگزین شدن یک بازیکن دیگر در حد و اندازه اوست.

مائده برهانی والیبالیست ملی پوش ایران در خصوص اینکه آیا قرار است مثل برخی از لژیونرهای ایرانی رشته های مختلف نیمکت نشین باشد یا خیر؟ گفت‌: ‌به عنوان پشت خط زن اصلی تیم شومن با این تیم قرارداد امضا کرده ام.

میترا شعبانیان سرمربی تیم والیبال بانوان بانک سرمایه در خصوص لژیونر شدن مائده برهانی گفت: با از دست دادن برهانی به طور حتم تیمم به لحاظ فنی لطمه می‌خورد. مائده بازیکن بسیار فنی و کلیدی تیم ماست اما به شخصه دوست ندارم مانع پیشرفت بازیکنانم شوم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *