تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۱۹ شناسه خبر: 43932

تیم ملی والیبال بانوان حریفان انتخابی جهان خود را شناخت

تیم ملی والیبال بانوان ایران در مسابقات انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی به مصاف تیم‌های هند، نپال و مالدیو می‌رود.

به‌ گزارش ‌سایت ورزش بانوان به نقل از ایسنا،  هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال ۲۰۱۸ با حضور ۲۴ تیم از ۷ تا ۲۸ مهرماه سال ۱۳۹۷ به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود.

تاکنون حضور سه تیم در این رقابت‌ها قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمانی سال ۲۰۱۴، ژاپن میزبان سال ۲۰۱۸ و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۵ آمریکا جنوبی سه تیم قطعی شده این رقابت‌ها هستند.
قاره آسیا علاوه بر میزبان، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم‌ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می‌شوند.
مسابقات انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله نخست رقابت‌ها در پنج گروه پیگیری می‌شود و تیم‌های قهرمان این پنج گروه به همراه پنج تیم برتر قاره آسیا در مرحله نهایی در دو گروه به مصاف یکدیگر می‌روند.
قبلا هند به عنوان میزبان مرحله نخست در گروه آسیای مرکزی انتخاب شده بود که این رقابت‌ها به دلیل اختلافات داخلی فدراسیون والیبال هند از سوی فدراسیون جهانی لغو شد.
سپس کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) مالدیو را به عنوان میزبان رقابت‌های انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی انتخاب کرد که این رقابت‌ها از هشتم تا دهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
تیم ملی والیبال بانوان ایران در این رقابت‌ها به مصاف تیم‌های هند، نپال و مالدیو خواهد رفت.
تا کنون کره شمالی و تونگا به ترتیب با کسب مقام قهرمانی در مناطق اقیانوسیه و شرق آسیا صعودشان به مرحله نهایی قاره آسیا قطعی شده است و رقابت سه منطقه دیگر هنوز برگزار نشده است.
از منطقه غرب آسیا برای حضور در این رقابت‌ها کشوری اعلام آمادگی نکرده است و به همین دلیل دو تیم تایلند و ویتنام از منطقه جنوب شرق آسیا مجوز حضور در مرحله نهایی را کسب کردند.
مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیا با حضور ۱۰ تیم در دو گروه برگزار می‌شود که یک گروه ۵ تیمی به میزبانی قزاقستان (گروه A) و ۵ تیم دیگر هم به میزبانی تایلند (گروه B) که دو تیم برتر در رنکینگ جهانی سال گذشته هستند، با هم رقابت می‌کنند.
تاکنون حضور تیم‌های چین، قزاقستان، استرالیا، کره جنوبی، تایلند، ویتنام، کره شمالی و چین تایپه در مرحله نهایی مسابقات انتخابی زنان جهان در قاره آسیا قطعی شده است و قهرمان منطقه مرکزی دهمین تیم شرکت کننده در این رقابت‌ها خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *