تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۲۰ شناسه خبر: 43950

بانوی سنگ‌نورد ایران؛

الناز رکابی : ۱۴ سال است بدون مربی تمرین می‌کنم

الناز رکابی : 14 سال است بدون مربی تمرین می‌کنم

الناز رکابی بانوی سنگ‌نورد ایران با اشاره به اینکه 14 سال است بدون مربی تمرین می‌کند بیان کرد فیلم‌های مرتبط با سنگ‌نوردی می‌بیند و بر اساس آن روی نقاط ضعف و قوت خود کار می‌کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ الناز رکابی بانوی سنگ‌نورد ایران بعد از کسب مدال طلای سنگ‌نوردی ماده سرطناب جام فجر به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: تا پیش از آغاز ۹۶ مسابقه و تورنمنت برون مرزی پیش رو نداریم. اما مسابقات جهانی از اردیبهشت سال ۹۶ آغاز خواهد شد. از طرفی ایران پاییز سال آینده مسابقات آسیایی سنگ‌نوردی را میزبانی خواهد کرد.

وی همچنین گفت: در این ۱۴ سالی که سنگ‌نوردی کار می‌کنم تمرینات را بدون مربی پیگیری کرده‌ام. از تمرینات آقایان و بزرگان این رشته الگوبرداری می‌کنم. فیلم‌های مرتبط با سنگ‌نوردی زیاد می‌بینم و بر اساس آن روی نقاط ضعف و قوتم کار می‌کنم.

الناز رکابی

الناز رکابی همچنین خاطر نشان کرد: البته فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی برای میزبانی مسابقات آسیایی برنامه ریزی کرده و گویا قصد دارد اردوهای تیم ملی را برگزار کند.

الناز رکابی در خصوص حضور در مسابقات جهانی سال آینده گفت: پرداخت هزینه اعزام سنگ‌نوردان و کوه‌نوردان به مسابقات خارجی جز وظایف فدراسیون نیست. مجوز لازم از طرف فدراسیون دریافت می‌شود و اگر اسپانسر پیدا کنیم، عازم مسابقات می‌شویم؛ در غیر این صورت باید هزینه‌ها را خودمان پرداخت می‌کنیم البته با وجود اینکه حضور در این رقابت‌ها تاثیر زیادی در رنکینگ ما دارد، من شخصا از پس این هزینه‌ها برنمی‌آیم.

او در خصوص مشکلات فعلی پیش روی خود گفت: فعلا تنها یک حامی مالی دارم که سالیانه دو جفت کفش مخصوص این رشته را در اختیارم قرار می‌دهند. به غیر از این یک شرکت هواپیمایی هم سال گذشته یک مرتبه هزینه اعزام به یکی از مسابقات خارجی را پرداخت کرد اما این حمایت ادامه دار نبود. در حال حاضر دانشجوی ارشد تربیت بدنی هستم و علاوه بر آن با مربی‌گری سنگ‌نوردی در دانشگاه آزاد تهران مرکزی می‌توانم تنها از پس مخارج تحصیلی بر بیایم و بس.

وی افزود: با توجه به المپیکی شدن سنگ‌نوردی سالنی انتظار داریم فدراسیون تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو با سرمایه‌گذاری روی ورزشکارانی که شانس بیشتری برای کسب سهمیه دارند حمایت خود را از ورزشکاران این رشته نشان دهد.

بانوی سنگ‌نورد ایران در پایان خاطر نشان کرد: شخصا برای المپیک توکیو برنامه ریزی کرده‌ام و امیدوارم حامی مالی پیدا کنم تا در پرداخت هزینه‌ها به مشکل بر نخورم. با رویکرد کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ سعی می‌کنم در مسابقات جهانی و ارتقای رنکینگ حضور داشته باشم. امیدوارم آمادگی بدنی‌ام تا ۴ سال آینده حفظ شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *