تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ شناسه خبر: 43987

رده بزرگسالان هر فدراسیونی ویترین آن رشته ورزشی است؛

مریم آزمون : در انتخاب ملی‌پوشان فوتبال بانوان از فیلم مسابقات لیگ استفاده می‌کنیم

مریم آزمون در کنار شادی مهینی

مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان با بیان اینکه برای پیشرفت فوتبال بانوان کار بسیار سختی پیش رو داریم اعلام کرد، قلبا از این مسئله خصوصا به خاطر شور و شعف ایجاد شده در بین بانوان فوتبالیست خوشحال هستم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ طی جلسه‌ای که روز شنبه ۱۸ دی ماه با حضور مسئولان ذیربط در فدراسیون فوتبال برگزار شد، بالاخره بعد از دو سال و اندی تیم ملی فوتبال بانوان سر و سامان گرفت و مریم آزمون برای هدایت تیم ملی انتخاب شد. ضمنا مریم جهان نجاتی سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان به عنوان دستیار اول وی در کنارش خواهد بود.

مریم آزمون در خصوص انتخاب خود به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: کمیته فنی و مسئولان فدراسیون تغییرات بزرگی را در کادر فنی تیم‌های ملی رده‌های مختلف سنی بانوان لحاظ کردند. از طرفی مسائل زیادی را برای انتخاب سرمربی تیم‌ها در نظر گرفتند. رزومه قابل قبول، مدرک مربیگری، مسائل اخلاقی، روحی، روانی و شخصیتی به طور کل بررسی شده بود. قرار شده جوان‌ترها در کنار باتجربه‌ها هدایت تیم‌های ملی فوتبال بانوان را بر عهده بگیرند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان توضیح داد: برای انتخاب ملی‌پوشان، حتما از نوع بازی بچه‌ها در مسابقات لیگ برتر فوتبال و فیلم مسابقات لیگ استفاده خواهیم کرد. همچنین بنده شخصا روی برخی بازیکنان ملی‌پوش رده‌های سنی پایین‌تر شناخت قبلی دارم. اصلی‌ترین ملاک انتخاب ملی‌پوشان عملکرد مورد قبول آنها در لیگ و داشتن سابقه ملی است. به عنوان مثال اگر بازیکنی یکی از گلزنان برتر لیگ فوتبال بانوان باشد، ملاکی خواهد بود برای دعوت به اردوهای تیم ملی.

وی در خصوص مربیگری در تیم ملی زیر ۱۶ ساله‌ها افزود: هدف این است مربیان در فوتبال بانوان در تمامی رده‌های سنی به هم کمک برسانند و شاید در آینده طور دیگری با یکدیگر همکاری و هماهنگی فکری داشته باشیم. مطمئنم فوتبال بانوان در صورت کنار گذاشتن شادی مهینی از هدایت تیم پایه دختران یکی از بهترین‌ها را از دست خواهد داد.

مریم آزمون با اشاره به اینکه چشم انداز چهار ساله برای فوتبال بانوان در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: حالا که سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان شده‌ام باید بگویم کار بسیار سختی پیش رو داریم. اما قلبا از این مسئله خصوصا به خاطر شور و شعف ایجاد شده در بین بانوان فوتبالیست خوشحال هستم. چرا که فدراسیون فوتبال حالا می‌خواهد ایران هم تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال داشته باشد و همانطور که همه می‌دانیم رده بزرگسالان هر فدراسیونی ویترین آن رشته ورزشی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *