تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ شناسه خبر: 43993

با پایان مراسم انتخاب برترین‌های فیفا؛

کارلی لوید بهترین فوتبالیست زن جهان در سال ۲۰۱۶

کارلی لوید بهترین فوتبالیست زن جهان در سال 2016

کارلی لوید مهاجم تیم ملی فوتبال زنان آمریکا برای دومین سال پیاپی به عنوان برترین بازیکن سال فوتبال جهان در مراسم گالای فیفا معرفی شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از fifa.com؛ مراسم معرفی برترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۶ دوشنبه ۹ ژانویه ۲۰۱۷ مصادف با ۲۰ دی ماه در مقر فدراسیون جهانی فوتبال در شهر زوریخ سوئیس برگزار شد. ملانی بهرینگر از آلمان، کارلی لوید از آمریکا و مارتا ویرا داسیلوا از برزیل در بخش انتخاب بهترین بازیکن سال فوتبال زنان وارد رقابت نهایی شده بودند.

به این ترتیب و در جریان مراسم پرشکوه کارلی لوید ( Carli Lloyd ) ستاره بی چون و چرای فوتبال زنان آمریکا برای دومین سال پیاپی به عنوان زن سال فوتبال دنیا انتخاب شد. او بسیار فروتنانه برای دریافت جایزه خود به روی سن رفت.

لوید ابتدا روی استیج و در جمع حاضرین در مراسم گفت: اصلا انتظارش را نداشتم که برنده این عنوان بزرگ شوم. البته بدون هم‌تیمی هایم هیچ وقت نمی‌توانستم به این عنوان دست پیدا کنم. حالا هم قصد دارم بهتر و بهتر شوم. بزرگ‌ترین هدفم بهبود عملکرد تیم ملی در سال جدید است.

بهترین فوتبالیست زن سال ۲۰۱۶ در پاسخ به سوال خبرنگار که بهترین لحظه زندگی تو در سال ۲۰۱۶ چه بود؟ گفت: ازدواج با برایان دوست و همکلاسی دوران دبیرستان و مسافرت در کنار او بهترین و زیباترین لحظه‌های زندگی من بودند.

کارلی لوید ۳۴ ساله با تلخ و شیرین خواندن سال ۲۰۱۶ بیان کرد: با توجه به اینکه سال ۲۰۱۷ رویداد بزرگی فوتبالی، مثل المپیک و یا جام جهانی را پیش رو نداریم باید در مسابقات و بازی‌های دوستانه برنده میدان شویم. به هیچ وجه در حال حاضر قصد خداحافظی با دنیای فوتبال را ندارم. هدف بعدی موفقیت تیمم در المپیک ۲۰۲۰ و بعد از آن ورود به دنیای مربیگری فوتبال زنان است.

کارلی لوید  Carli Lloyd

گفتنی است؛ سیلویا نید مربی سابق تیم ملی فوتبال زنان آلمان جایزه بهترین مربی زن سال ۲۰۱۶ را دریافت کرد. تیم سابق او در سال گذشته به عنوان قهرمانی فوتبال زنان در المپیک ریو ۲۰۱۶ دست یافته بود.

همچنین فدراسیون جهانی فوتبال، کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و آنتوان گریزمان را به عنوان سه نامزد نهایی فوتبال مردان انتخاب کرد و باز هم ستاره پرتغالی فوتبال مردان جایزه مرد سال فوتبال جهان را به نام خود ثبت کرد.

بهترین های سال فوتبال با رای کاپیتان‌های تیم‌های ملی (۲۵٪)، مدیران تیم‌های ملی (۲۵٪)، نمایندگان رسانه‌ها (۲۵٪) و عموم مردم (۲۵ تصمیم ٪) انتخاب شدند.

مراسم بهترین‌های فوتبال جهان امسال با اجرای اوا لونگوریا ( Eva Longoria ) و مارکو شیریل ( Marco Schreyl ) برگزار شد.

جهت مشاهده ویدیو اهدا جایزه کارلی لوید کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو اهدا جایزه بهترین مربی سال فوتبال زنان کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *