تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ شناسه خبر: 44029

شنای مختلط اجباری برای دانش آموزان در سوئیس

شنای مختلط اجباری برای دانش آموزان در سوئیس

تمام کودکان دانش آموز فارغ از قوم و یا مذهب ناگزیر باید در کلاس‌های شنای مختلط در سوئیس شرکت کنند.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از euronews.com؛ تمام کودکان دانش آموز فارغ از قوم و یا مذهب ناگزیر باید در کلاس‌های شنای مختلط در سوئیس شرکت کنند. دادگاه حقوق بشر اروپا در راستای نادیده گرفتن اصل آزادی‌های مذهبی، با تصمیم دولت سوئیس مبنی بر اجبار والدین مسلمان به ثبت نام فرزندانشان در کلاس‌های مختلط آموزش شنا، موافقت کرد.

دادگاه حقوق بشر اروپا با اتخاذ چنین تصمیمی مخالف معافیت دختران یک خانواده مسلمان ترک تبار برای شرکت در کلاس‌های شنای مدرسه‌ای در بازل سوئیس شد.
این خانواده ترک تبار پیشتر در خواست کرده بود تا دخترهای ۷ تا ۹ ساله این خانواده در کلاس‌های شنای مدرسه شرکت نکنند.

یکی از مقامات شهرداری بازل در این باره می گوید: « این تصمیم نشان می‌دهد که مسیر درستی را طی می‌کنیم. ما مرتبا با مقامات مذهبی شهر در ارتباط هستیم و این تصمیم نشان می‌دهد همه در برابر قانون یکسان هستند. »

دلیل اصلی تصمیم دادگاه حقوق بشر حمایت از منافع مردم سوئیس عنوان شده است. این حکم دادگاه حقوق بشر اروپا به طور آشکار در جهت نقض آزادی اقلیت های مذهبی (به طور خاص مسلمانان) پرداخته است.

این تصمیم بر خلاف حکم یک دادگاه در سال ۱۹۹۳ است چرا که این دادگاه سوئیسی اجازه داد تا دختر خردسال مسلمان زاده با توجه به خواسته پدرش از پوشیدن مایو در کلاس های شنای مختلط  و مقابل همکلاسی‌های پسر خودداری کند.

در این کشور بیش از این نیز یک قاضی سوئیسی حکم داده بود که دانش آموزان مسلمان باید با معلمان زن دست بدهند و گرنه جریمه می شوند. همچنین در حکم آمده بود که دست دادن اجباری است و خودداری از آن جریمه پنج هزار دلاری در پی خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *