تاریخ: ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ شناسه خبر: 45237

فاطمه صادقی کاپیتان تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل سنندج؛

داوری به نفع آینده سازان و به ضرر راه یاب ملل سنندج بود

لیگ برتر فوتبال بانوان ایران دیدار راه یاب ملل سنندج و ذوب آهن +ویدیو

فاطمه صادقی کاپیتان تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل سنندج بعد از دیدار تیمش مقابل آینده سازان میهن اصفهان گفت متاسفانه جریان این بازی کلا به ضرر ما بود و در حق تیم‌ ما ناداوری شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ روز جمعه در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال بانوان تیم آینده سازان میهن اصفهان و راه یاب ملل سنندج در ورزشگاه شهر کامیاران به مصاف یکدیگر رفتند. آینده سازان در این بازی با یک گل راه یاب را از پیش رو برداشت و صدرنشین لیگ برتر فوتبال بانوان شد. فاطمه صادقی کاپیتان تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل سنندج در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: دقیقه ۹۴ در یک سوم دفاعی تیم ما بین من و یکی از بازیکنان راه یاب ملل برخوردی صورت گرفت. مالک توپ بودم اما هافبک راست آینده سازان روی من خطا انجام داد و به پای من ضربه محکمی زد. خانم مهسا قربانی داور این دیدار به نفع آینده سازان سوت زد و ضربه آزاد را برای آنها اعلام کرد. الهام فرهمند هم کاشته زد و گل شد.

وی ادامه داد: به حدی درد داشتم که حتی نمی‌توانستم سرم را بالا نگه دارم و به قضاوت داور اعتراض کنم. داور متوجه اشتباه خود شده بود و فهیمد جهت را اشتباه نشان داده اما نخواست نظرش را تغییر دهد. بازیکنان تیم حریف هم فرصت طلبی کردند و جلوی دید دروازه بان را گرفتند. بچه‌های ما جاگیری خوبی نداشتند و توپ مستقیما وارد دروازه ما شد.

فاطمه صادقی افزود: از طرفی دقیقه ۲۴ نیمه اول پنالتی به نفع تیم ما گرفته نشد. توپی را که یکی از بازیکنان ما به سمت محوطه جریمه آینده سازان فرستاد در میانه راه به دست مدافع آنها برخورد کرد؛ داور در خصوص این صحنه دو به شک بود به همین دلیل از کمک داور نظر خواست. خانم سیفی کمک داور این بازی هم گفت ” بخدا این صحنه را ندیدم ” به همین دلیل داور وسط به راحتی از این خطا و پنالتی‌ای که حق تیم ما بود، گذشت. اما بازیکنان آینده سازان همگی به خوبی می‌دانستند که دست بازیکن تیم‌شان در محوطه جریمه با توپ برخورد کرده و همگی سکوت کرده بودند.

او توضیح داد: هزینه عکاس و فیلمبردار زیاد است و به همین دلیل تیم ما از این دیدار فیلم ویدئویی تهیه نکرد. واگرنه ما هم با مدرک حرف‌مان را اثبات می‌کردیم. اما این موضوع را با خانم پریسا مرادی ناظر فدراسیون در میان گذاشتیم که خواسته ما را به گوش خانم فهیمی برساند تا از خانم نوروزی و خانم یاری هم برای قضاوت در لیگ بانوان دعوت به کار کنند.

کاپیتان تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل سنندج ادامه داد: متاسفانه داوران با این فرض که به عنوان مثال آینده سازان صدرنشین لیگ است و حتما در یک بازی یک طرفه، راه یاب ملل سنندج، تیم هفتم جدول رده بندی را از پیش رو برمی‌دارد، برای قضاوت حضور می‌یابند. در صورتی که اینطور نیست. متاسفانه جریان این بازی کلا به ضرر تیم ما بود و در حق تیم‌ ما ناداوری می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: بازیکنان ما چندین مورد به داوران اعتراض کردند که بدنبال آن داور وسط اعلام کرد “حتما به کمیته انضباطی گزارش می‌دهد”. ولی واقعا اعتراض بچه‌های ما به جا بود، چند بار سوت اشتباه؟ در این شرایط کنترل بازیکنان از دست کادر فنی خارج می‌شود. یعنی بازیکن حق اعتراض ندارد؟

فاطمه صادقی با بیان اینکه امسال چه در لیگ فوتسال و چه در لیگ فوتبال به داوری‌ها اعتراض کردند، توضیح داد: تنوع داوری در لیگ فوتبال بانوان محدود است در کل سه یا چهار داور لیگ بانوان را قضاوت می‌کنند. اکثرا جهت اوت را اشتباه تشخیص می‌دهند غیرممکن است که قضاوت اول خود را در جریان مسابقه تصحیح نکنند، هیچ‌گاه هم با قاطعیت جهت اوت را نشان نداده‌اند. من جسارت نمی‌کنم داوران ما از لحاظ اخلاقی واقعا خوب هستند اما از لحاظ فنی نه متاسفانه.

کاپیتان تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل سنندج در پایان گفت: هفته آینده با قرعه استراحت مواجه شده‌ایم و بعد از آن هفته نوزدهم در یک بازی خانگی به مصاف خیبر خرم آباد خواهیم رفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *