تاریخ: ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ شناسه خبر: 46067

میترا نوری کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون هندبال؛

هندبال بانوان برای خروج از رکود باید برنامه ریزی کارشناسی و مشخصی داشته باشد

میترا نوری : هندبال بانوان برای خروج از رکود باید برنامه ریزی کارشناسی و مشخصی داشته باشد

میترا نوری کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون هندبال معتقد است به نقاط ضعف و قوت هندبال بانوان اشراف کامل داشته و تاکید دارد امروزه این حوزه نیاز به یک برنامه مدون با چشم انداز مشخص و همچنین حمایت مالی و معنوی حرفه‌ای دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ میترا نوری عضو کمیته توسعه هندبال آسیا و نائب رئیس اسبق فدراسیون هندبال در حال حاضر کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون هندبال شده است.

اهم فعالیت‌های میترا نوری در دوران تصدی گری پست نایب رئیسی فدراسیون هندبال ایران می‌توان به برگزاری لیگ با حجاب اسلامی، گرفتن کرسی در آسیا، جذب مربی خارجی، تشکیل اولین تیم ملی نوجوانان، اعزام نخستین کوبل داوری به کلاس قاره‌ای، تشکیل پایگاه قهرمانی در رده سنی نوجوانان و پوشش زنده مسابقات از رادیو اشاره کرد.

از آنجا که ورزش زنان از نظر حقوقی عقب ماندگی‌های زیادی دارد که باید جبران شود قطعا توجه به این حوزه حساسیت‌های خاص خود را دارد. در نتیجه مسئولان فدراسیون‎های ورزشی برای پیشرفت ورزش بانوان کار سخت‌تری پیش رو خواهند داشت که قطعا بعد از اقدامات درخشان فریبا محمدیان در فدراسیون اسکیت با اطمینان می‌توان گفت بانوان از پس آن برمی‌آیند.

میترا نوری کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون هندبال می‌گوید بیش از پانزده سال است که در حوزه ورزش بانوان بعنوان ورزشکار، مربی، داور، مدیر اجرایی و در نهایت بعنوان نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال فعالیت داشته و در طول این دوران به نقاط ضعف و قوت این حوزه اشراف کامل داشته و تاکید دارم امروزه هندبال بانوان نیاز به یک برنامه مدون با چشم انداز مشخص و همچنین حمایت مالی و معنوی حرفه‌ای دارد.

وی در خصوص برنامه‌های خود در حوزه هندبال بانوان گفت: ورزش بانوان روز به روز مسیر حرفه‌ای خود را طی می‌کند. با این حساب در هر فدراسیونی کار در بخش بانوان سخت‌تر است. باید برنامه‌ریزی‌های بهتری صورت گیرد. اما حمایت از این قشر نباید فقط در چارچوب بودجه‌های دولتی باشد. بودجه‌های دولتی نیاز ورزش امروز ایران را برطرف نمی‌کند به همین خاطر نباید دست روی دست بگذاریم و منتظر باشیم تا دیگران به کمک ما بیایند.

نوری در خصوص برنامه‌های خود برای احراز پست ریاست فدراسیون هندبال توضیح داد: یکی از مهم‌ترین اهداف در ابتدا حمایت از جایگاه هندبال آقایان در تمامی ابعاد است. چرا که اعتقاد دارم اگر آقایان به یک رشد صعودی دست پیدا کنند به تبع آن هندبال بانوان نیز رشد خواهد کرد. سال ۹۶ مسابقات هندبال قهرمانی آسیا در بخش مردان را در پیش داریم. زمان زیادی را از دست دادیم. حالا باید این زمان از دست رفته را با برنامه‌های فشرده، استفاده از نیروهای توانمند و متعهد جبران کنیم. تا پسران ما در این مسابقات ضمن کسب عنوان درخور و شایسته سهمیه و مجوز مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ را بدست آورند. اگر این اتفاق خوشایند در هندبال آقایان بیفتد حتما شاهد تاثیرات مثبت آن در هندبال بانوان هم خواهیم بود.

میترا نوری در پاسخ به سوال خبرنگار که پرسید “چه میزان از بودجه فدراسیون را به بخش بانوان اختصاص خواهید داد؟” پاسخ داد: بستگی به برنامه‌های بانوان دارد. فدراسیون های ورزشی در هر سال بودجه‎ای مشخص دارند و این بودجه بر اساس تقویم ورزشی سال در اختیار فدراسیون قرار می‌گیرد و فارغ از آن بودجه‌ای است که توسط ظرفیت‌های بیرونی وارد فدراسیون خواهد شد که در نهایت بر اساس برنامه‌های هر قشر بودجه مربوط به آن خود به خود تعریف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *