تاریخ: 2017-02-19 شناسه خبر: 46108

هشت بازیکن راهی پلی آف قهرمانی شطرنج زنان جهان شدند

16بازیکن راه یافته به مرحله سوم روز شنبه و در هشتمین روز از برگزاری رقابت های شطرنج قهرمانی زنان در تهران به مصاف هم رفتند که در پایان چهار بانوی نخست برتر مرحله چهارم مشخص شدند.

به گزارشسایت ورزش بانوان، براین اساس، نانا دزاگنیدزه، آنا موزیچوک ، انتوانا استفانو و شین چن نی به مرحله چهارم این رقابت ها صعود کردند و هشت بازیکن دیگر برای صعود به این مرحله راهی بازی های دور تکمیلی شدند.
جو ونجون، الگا گیریا، شن یانگ، انگوین فام، پیا کراملینگ، الکساندرا کاستنیوک، هاریکا دروناوالی، روت پادمینی، ناتالیا پوگونینا، شونگی تان، خرتسیدزه و گرامشویلی فردا یکشنبه در مرحله پلی اف با یکدیگر مسابقه می دهند تا چهار نفر باقی مانده به مرحله چهارم مشخص شوند.
بازی های مرحله چهام با حضور هشت بازیکن در روزهای دوم تا چهارم اسفندماه آغاز می شود.
پیش از این، سه نماینده شطرنج کشورمان «میترا حجازی پور» قهرمان زنان آسیا در سال ۲۰۱۵، «سارا سادات خادم الشریعه» استاد بین المللی شطرنج و «آتوسا پورکاشیان» استاد بزرگ بانوان در دور نخست از گردونه رقابت ها حذف شدند.
چهلمین دوره رقابت های شطرنج قهرمانی زنان جهان در سال ۲۰۱۷ از ۲۲ بهمن ماه با حضور ۶۳ شطرنج باز در تهران آغاز شد و ۱۴اسفند ماه امسال در تهران پایان می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *