تاریخ: ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ شناسه خبر: 48126

صحبت‌های تکتم آخوندزاده قایقران بابلسری و باغیرت ورزش ایران بعد از جراحی فک

تکتم آخوندزاده صحبت‌های بانوی قایقران بابلسری و باغیرت ورزش کشورمان

تکتم آخوندزاده تاثیر زیادی در نایب قهرمانی تیمش در لیگ برتر کانوپولوی بانوان داشت از جراحی فک خود پیش از آغاز رقابت‌ها می‌گوید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تکتم آخوندزاده یکی از بهترین‌های کانوپولوی بانوان ایران و بانوی بابلسری که امسال در لیگ برتر کانوپولو به همراه تیم آوای شهرکرد ۲ در مسابقات شرکت کرده بود، در کنار تیمش به مقام دوم دست یافت. وی به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: پیش از آغاز لیگ برتر کانوپولوی امسال به خاطر یک زخم و درد کهنه به پزشک مراجعه کردم، ۶ سالم بود که هنگام بازی فکم شکست، همان زمان متاسفانه کج جوش خورده بود ولی ما متوجه نشدیم. گذشت تا اینکه مدتی بود، مشکلات تنفسی به سراغم آمد، خصوصا هنگام تمرینات خیلی اذیت می‌شدم و نفس کم می‌آوردم. وقتی متوجه مشکلم شدم سریع بدون نوبت عمل کردم. که البته در حال حاضر نیز در دوران نقاهت به سرمی‌برم.

وی ادامه داد: پزشکم به طور کل قدغن کرد که پیاده روی هم نکنم چه برسد به اینکه در مسابقه شرکت کنم و به هیچ وجه نباید صورت من به داخل آب می‌رفت. اما من به خاطر تعهدی که به تیم شهرکرد و مدیرعامل بسیار خوبش داشتم تصمیم گرفتم به هر قیمتی که شده شرکت کنم.

آخوندزاده خاطر نشان کرد: قبل از حضور در این مسابقه آماده بروز هر اتفاقی بودم، حتی احتمال می‌دادم که راهی بیمارستان شوم. اما از هم تیمی‌هایم خواستم در این زمینه همکاری کنند و چندان توپ را به سمت من پرتاب نکنند. همینطور هم شد. خوشبختانه همانگونه که از ابتدا به سکوی اول و دوم فکر می‎کردیم به هدفمان رسیدیم.

وی در خصوص عدم کسب عنوان خانم گلی رقابت‌ههای لیگ عنوان کرد: بعد از عمل جراحی‌ای که پشت سر گذاشتم دیگر به عنوان خانم گلی لیگ فکر نمی‌کردم. چرا که باید طوری مسابقه می‌دادم که توپ به من برخورد نکند و یا به صورتم داخل آب نرود.

بانوی کانوپولیست کشورمان در پایان در خصوص احتمال المپیکی شدن کانوپولو بیان کرد: الآن در شرایطی که این رشته در مسیر المپیکی شدن قرار گرفته قطعا انگیزه ورزشکاران بیشتر می‌شود چرا که مطمئن هستیم توجه به این رشته بیشتر خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *