تاریخ: ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ شناسه خبر: 48673

طاهره علی آبادی در گفتگو با سایت ورزش بانوان؛

در مسابقات کشورهای اسلامی رقیبان قدری نداریم / شرمندگی کمبود فشنگ همیشه با ما است

طاهره علی آبادی نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در مسابقات کشورهای اسلامی رقیبان قدری نداریم / شرمندگی کمبود فشنگ همیشه با ما است

نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی با اشاره به اینکه مسابقات کشورهای اسلامی را پیش رو داریم بیان کرد، رقیبان آنچنانی نداریم تا نگران باشیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از ۲۲ اردیبهشت تا اول خردادماه در باکو آذربایجان در حالی برگزار می‌شود که تیم‌ ‌ملی تیراندازی بانوان کشورمان با ۷ ورزشکار در این رقابت‌ها حاضر خواهد شد. در رشته تپانچه گلنوش سبقت الهی، هانیه رستمیان، بهناز غلامی و در رشته تفنگ الهه احمدی، نرجس امام قلی‌نژاد، مه لقا جام بزرگ، نجمه خدمتی در این رقابت‌ها حضور دارند. طاهره علی آبادی نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در حالی که کمتر از یک هفته تا آغاز این مسابقات مانده و ورزشکاران با کمبود مهمات مواجه هستند، به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: تیراندازان ایران با این شرایط خو گرفته‌اند. مدت‌هاست با همین شرایط به مسابقات مختلف برون مرزی می‌روند و همواره انگیزه بالایی دارند. وضعیت تیراندازی بانوان نه بهتر شده و نه بدتر. اما شرمندگی کمبود مهمات همیشه با ما بوده. البته محموله فشنگی که برای حضور در مسابقات کشورهای اسلامی لازم است تدارک دیده شد.

وی در ادامه گفت: من نیز روزی تیرانداز بوده‌ام و می‌دانم حتی در شرایطی که فشنگ به اندازه کافی در دسترس باشد، تمرینات خشک در کنار تمرین با فشنگ لازم و ضروری است. شرایط سخت است اما تیراندازان ایران آن را تحمل می‌کنند. بهر حال مسابقات کشورهای اسلامی را پیش رو داریم، جایی که رقیبان آنچنانی نداریم تا نگران باشیم. البته ورزشکاران ما تمام تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه به کار بسته‌اند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار که پرسید، “با این تفاسیر ترکیب فعلی تیم ملی تیراندازی بانوان ایران در حال حاضر شرایطی دارد، که انتظار داشته باشیم مدالی کسب کنند؟” پاسخ داد: قطعا می‌شود توقع مدال داشت. با این که سطح مسابقات بالاتر رفته، اما بعضی از کشورها با ورزشکاران المپیکی خود به این مسابقات نمی‌آیند در حالی که ما ۴ تن از المپین‌ها را به باکو می‌فرستیم.

علی آبادی خاطر نشان کرد: البته انتظارات از تفنگ بادی بیشتر است، چرا که کمبود مهمات از مشکلات این رشته نبوده و معمولا ورزشکاران این رشته عملکرد بهتری دارند. اما ورزشکاران در ماده تفنگ سه وضعیت با کمبود فشنگ تمرین می‌کنند. البته همگی در یک سطح رقابت می‌کنند و نمی‌توان با قاطعیت گفت چه کسی قطعا مدال می‌آورد!

نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در خصوص رقبا عنوان کرد: تا جایی که می‌دانم ۱۲ تیم برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند اما شناختی در خصوص اعضای تیم‌ها نداریم و نمی‌دانیم با کدام نفرات‌شان شرکت خواهند کرد.

او با ابراز خرسندی از انتخاب مه لقا جام بزرگ به عنوان پرچمدار کاروان ورزشی ایران در این رقابت‌ها، بیان کرد: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش تیراندازی بانوان را مورد لطف و عنایت خود قرار دادند و یک بانوی محجبه تیرانداز را به عنوان پرچمدار کاروان ایران در این رقابت‌ها برگزیدند. مه لقا جام بزرگ که تجربه حضور در دو دوره از مسابقات المپیک را دارد، با حجاب چادر به عنوان پرچمدار پیشاپیش ورزشکاران ایرانی حرکت خواهد کرد.

علی آبادی در پایان گفت: ما با تمام توان خود به این مسابقات می‌رویم چرا که هم مسابقات اسلامی هست و هم تیراندازی رشته‌ای دینی و اسلامی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *