تاریخ: ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ شناسه خبر: 48759

کیانی: تلاش می‌کنیم بانوان در مسابقات غرب آسیا شرکت کنند

کیانی: تلاش می‌کنیم بانوان در مسابقات غرب آسیا شرکت کنند

سخنگوی فدراسیون بسکتبال گفت: همه ما تلاش می‌کنیم تا بانوان بتوانند در مسابقات غرب آسیا شرکت کنند.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از فارس، قاسم کیانی  درباره حضور بانوان در مسابقات غرب آسیا که به میزبانی اردن برگزار می‌شود و شایعاتی در خصوص تعویق این مسابقات، اظهار داشت: به ما خبر جدیدی را اعلام نکرده‌اند. تمام تلاش ما این است که بانوان بتوانند در این مسابقات شرکت کنند. همان طور که می‌دانید موافقت فیبا با پوشش اسلامی در مهرماه اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ایران سهم بسزایی در ثبت پوشش بانوان مسلمان داشته، عنوان کرد: حجاب در فدراسیون جهانی به اسم ایران ثبت شده است و در خبرهایی که داشته به بازی نمادینی که در پایتخت ایران رخ داده اشاره کرده است.

سخنگوی فدراسیون ادامه داد: در برخی خبرها دیدم که گفته بودند کمپین‌هایی که در آمریکا رخ داده در موافقت فدراسیون جهانی تاثیرگذار بوده‌اند، اما سوال من این است که فیبا در کدام مورد اظهارنظر کرد؟ اما بازی نمادین از سوی فیبا روی خروجی سایت قرار گرفت و در کنگره نیز عکسی از بانوی ایرانی نشان داده شد.

کیانی با ابراز خوشحالی از این اتفاق تاریخی، یادآور شد: هم فدراسیون بسکتبال ایران و هم وزارت ورزش برای این اتفاق زحمت کشیدند و همه باید خوشحال باشیم. حضور بانوان در مسابقات بسکتبال ۳ نفره نشان داد آنها قابلیت بالایی دارند و باید به بانوان فرصت بدهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *