تاریخ: ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ شناسه خبر: 48958

فروزان سلیمانی: حضور تیم ملی فوتسال بانوان در کانون توجه بین المللی است

فروزان سلیمانی: حضور تیم ملی فوتسال بانوان در کانون توجه بین المللی است

فروزان سلیمانی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان با اشاره به برنامه های این تیم برای حفظ عنوان قهرمانی آسیا، گفت: حضور گسترده بانوان ایرانی در رشته های مختلف ورزشی، شرکت در مسابقات برون مرزی و کسب موفقیت ها در کانون توجه بین المللی قرار دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از ایرنا، سلیمانی با اشاره به کسب عنوان سومی تیم فوتسال بانوان ایران در رقابت های چهار جانبه که با شرکت پرقدرت ترین تیم های جهان برگزار شد، گفت: مسابقات روسیه یکی از بهترین تورنمنت هایی است که هر ساله تیم بانوان ایران در آن شرکت می کند و سه تیم بسیار قوی و قدرتمند از جمله اسپانیا و روسیه با رده های دوم و سوم جهان در آن بازی می کنند.
وی همچنین با اشاره به سطح بالای این بازی ها و استفاده از تجربه آن برای مسابقات آسیایی، اظهار کرد: تیم ملی فوتسال بانوان ایران باید چهار ماه دیگر در مسابقات آسیا شرکت کند و در واقع تورنمنت مسکو خیلی از کاستی ها را نشان داد تا بتوانیم برای پاک کردن آنها تلاش کنیم و نتایج خوبی از حضور در رقابت های آسیایی و دیکر میادین بین المللی بگیریم.
بازی های المپیک آسیایی داخل سالن از ۲۵ شهریور تا ۴ مهر ماه سال جاری در کشور ترکمنستان برگزار می شود.
سلیمانی در ادامه مصاحبه با ایرنا در باره نیازها و برنامه ریزی های ضروری برای ارتقای توان حرفه ای تیم نیز گفت: تیمی که قهرمان آسیا شده و باید آن را حفظ کند، حتما نیاز به پشتیبانی دارد و اکنون نیز این موضوع اولویت فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی به ویژه بخش مربوط به امور بانوان و مسئولین مرتبط است.
وی ادامه داد: در چارچوب برنامه ریزی ها باید برای رسیدن به هدف حفظ و تکرار قهرمانی آسیا تلاش کنیم. حتما نیاز به حمایت بیشتری داریم که در این باره توجه لازم می شود، ولی امیدواریم مجموعه ای از اقدام های مالی و اسپانسرهای خوب وارد عرصه فوتبال بانوان شود تا به لیگ و باشگاهها رونق بدهد و افزون بر رشد در عرصه باشگاهی، برآیند آن کمک به تیم ملی و عملی کردن اهداف آسیایی و بین المللی باشد.
سلیمانی در پایان مصاحبه با خبرنگار ایرنا ضمن ارزشمند خواندن روند ارتقای جایگاه ورزش بانوان ایران در رقابت های برون مرزی، آسیایی، بین المللی، المپیکی و جهانی، گفت: شرکت بانوان از جمهوری اسلامی درعالی ترین رقابت های ورزشی با لباس و پوشش ویژه در عرصه بین المللی برای بسیاری از کشورها قابل توجه است. فکر می کنم، این برتری و مزیت را داریم که همزمان با حفظ شئونات خود وارد مسابقات می شویم و در میادین مختلف برون مرزی چشم ها توجه ویژه ای به ورزش بانوان ایران دارند.
تیم ملی فوتسال بانوان ایران که به سرپرستی لیلا صوفی زاده نایب رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس امور بانوان این فدراسیون در رقابت های رسمی چهار جانبه مسکو شرکت کرده بود با سرمربیگری فروزان سلیمانی پس از دو ناکامی مقابل اسپانیا و روسیه روز سه شنبه با پیروزی چهار بر صفر بر تیم پرقدرت چک، جایگاه سوم را کسب کرد و با اهدای کاپ و لوح مورد تقدیر برگزار کنندگان مسابقات قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *