تاریخ: ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ شناسه خبر: 49160

تغییرات در تیم ملی تیم والیبال نشسته بانوان پس از مسابقات قهرمانی آسیا

تغییرات در تیم ملی تیم والیبال نشسته بانوان پس از مسابقات قهرمانی آسیا

مدیر تیم‌های والیبال نشسته کشورمان از ایجاد تیم والیبال نشسته بانوان پس از مسابقات قهرمانی آسیا خبر داد.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از تسنیم، هادی رضایی در خصوص اولین مرحله از اردوی تیم ملی بزرگسالان، اظهار داشت: بعد از مسابقات پارالمپیک ریو، اولین اردویی بود که برگزار شد و بیشتر بر هماهنگی تمرکز داشتیم و در کنار آن آمادگی جسمانی و کار بر روی تاکتیک ها نیز انجام شد تا با آمادگی کامل به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه اعزام شویم.

وی افزود: با اتمام اردوی مرحله اول، اردوی متصل به اعزام تیم ملی از ۲۶ خرداد ماه در تهران آغاز می‌شود و پس از آن ۴ تیر ماه به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که به میزبانی چین برگزار می‌شود، اعزام خواهیم شد.

سرمربی تیم ملی ملی والیبال نشسته خاطرنشان کرد: در این اردو به صورت همزمان تیم جوانان هم زیر نظر کادر فنی خود تمرینات را دنبال می‌کردند و تدارک دیدن اردو برای این گروه، به منظور پشتوانه‌سازی برای سال‌های آتی تیم ملی است. پتانسیل خوبی در تیم ملی جوانان وجود دارد و سه ورزشکار بسیار خوب شناسایی شدند که به تدریج تحت پوشش قرار می‌گیرند تا در بازی‌های پارالمپیک دور بعد از آنها استفاده کنیم. این بازیکنان درخشش بیشتری به نسبت سایر بازیکنان داشتند و البته انتخاب ورزشکارانی از تیم جوانان برای آتیه تیم ملی بزرگسالان، بستگی به توانمندی و تلاش بازیکنان و نیز پست‌های مختلفی دارد که در تیم ملی به آنها نیاز داریم.

رضایی درباره تیم والیبال نشسته بانوان کشورمان، گفت: در خصوص والیبال نشسته بانوان نیز باید بگویم که در یک دوران انتقال قرار داریم و می‌خواهیم در بخش بانوان نیز همانند آقایان دو تیم جوانان و بزرگسالان تشکیل دهیم و روند پشتوانه‌سازی در این تیم نیز کلید بخورد. به همین منظور تعدادی از بازیکنان جوان از مسابقات قهرمانی کشور که مرداد ماه امسال برگزار می‌شود و نیز از لیگ های باشگاهی، را شناسایی کرده و به اردو دعوت می‌کنیم.

مدیر تیم‌های ملی والیبال نشسته افزود: در نظر داریم حدود ۳۰ بازیکن از والیبال نشسته بانوان را در رده های مختلف تحت پوشش قرار دهیم تا برای مسابقات جهانی، بازی های پارالمپیک و پاراآسیایی، تیم های آماده ای را اعزام کنیم. در این راستا، والیبال نشسته بانوان در سال جاری و نیز سال آینده با تغییرات زیادی روبرو خواهد شد و این تغییرات ساختاری، نوید بخش آینده ای روشن برای تیم ملی بانوان خواهد بود.

وی گفت: در حال حاضر هم نفرات جدید خوبی در تیم وجود دارند و اگر بخواهیم در آینده حرفی برای گفتن در تیم بانوان داشته باشیم، باید جوان گرایی کنیم و با سرمایه گذاری در این خصوص، برای دور بعدی بازی های پارالمپیک آماده شویم. در بخش جوانان نیز هر فصل یک اردوی آمادگی برپا خواهد شد و امیدواریم آینده ی تیم ملی با وجود نفرات خوبی که از این اردوها شناسایی می شوند، تامین شود.

اولین مرحله از تمرینات تیم های ملی والیبال نشسته آقایان و بانوان و دومین مرحله از تمرینات تیم ملی جوانان، از ۱۹ اردیبهشت ماه در کمپ تیم‌های ملی جانبازان و معلولین آغاز شد و امروز به کار خود پایان می‌دهد.

تیم ملی والیبال نشسته بانوان و آقایان کشورمان تیر ماه سال جاری برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه، عازم چین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *