تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ شناسه خبر: 50088

تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷؛ حذف موگوروزا به‌دنبال بی‌احترامی جمعیت

تنیس اوپن فرانسه 2017؛ حذف گاربینیه موگوروزا

هو شدن موگوروزا به هنگام خروج از زمین از سوی تماشاگران فرانسوی و گریه‌های او در مصاحبه مطبوعاتی پس از بازی، از حواشی روز هشتم اوپن فرانسه 2017 بود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ هشتمین روز از رولان گاروس ۲۰۱۷، مسابقات بخش زنان با حذف گاربینیه موگوروزا ، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات، اسوتلانا کوزنتسووا و ونوس ویلیامز، بخت‌های هشتم و دهم قهرمانی همراه بود؛ موگوروزا تنیس‌باز اسپانیایی که در این رقابت‌ها به دنبال فتح دومین عنوان گرند اسلم خود بود، نتوانست مقابل کریستینا ملادنوویچ فرانسوی و جو سنگین استادیوم فیلیپ شاتریه دوام بیاورد و در سه ست (۳-۶ ۶-۳ ۱-۶) مغلوب شانس ۱۳اُم قهرمانی شد. هو شدن موگوروزا به هنگام خروج از زمین از سوی تماشاگران فرانسوی و گریه‌های او در مصاحبه مطبوعاتی پس از بازی، از حواشی این دیدار بود. میزبانی فرانسه قطعا تاثیر زیادی در برد ملادنوویچ و باخت موگوروزا داشته است. چرا که جمعیت حاضر یک‌صدا پشت هم‌وطن‌شان ایستادند.

در سایر دیدارهای بخش زنان، کارولین وزنیاکی دانمارکی که فصل موفقی را پشت سر می‌گذارد توانست اسوتلانا کوزنتسووا، قهرمان سابق اوپن فرانسه را با نتایج (۲-۶ ۶-۴ ۱-۶) از پیش رو بردارد. او سال ۲۰۱۰ نیز تا این مرحله از رقابت‌های رولاند گاروس پیش رفته بود اما در یک چهارم مغلوب فرانچسکا اسکیاوونه ایتالیایی تبار شد. وزنیاکی در سال ۲۰۱۰ به مدت ۶۷ هفته شماره یک زنان جهان بوده اما تا به حال هرگز موفق به فتح یک گرند اسلم نشده است باید دید در فرانسه این طلسم شکسته خواهد شد یا نه!

تیمه‌آ باچینسکی سوییسی موفق شد با حذف ویلیامز کهنه‌کار آمریکایی در سه ست (۱-۶ ۲-۶ ۷-۵)، در جمع ۸ نفر برتر رولان گاروس ۲۰۱۷ قرار گیرد.

کارولینا پلیشکووا، ورونیکا کپده رویگ را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

یلنا استاپنکوی ۲۰ ساله موفق به غلبه بر سم استوزر شد او برای نخستین بار به این مرحله از یک گرند اسلم رسیده است. پترا مارتیچ کروات هم با پذیرفتن شکست در برابر الینا اسویتولینا از اوپن فرانسه خداحافظی کرد.

تنیس اوپن فرانسه 2017 الینا اسویتولینا

سیمونا هالپ تنیسور رومانیایی و بخت سوم قهرمانی که بدون از دست دادن ست به این مرحله از رقابت‌ها رسیده است در یک بازی آسان کارلا سوارز ناوارو تنیسور خشمگین و بداخلاق اسپانیایی را در دو ست مغلوب خود کرد. او سال گذشته در این مرحله با اوپن فرانسه خداحافظی کرده بود. اما این تنیسور ۲۵ ساله که یکی از مخالفان اصلی بازگشت ماریا شاراپووا به زمین تنیس می‌باشد، در یک چهارم با الینا اسویتولینای اوکراینی مصاف خواهد داد. هالپ، فینالیست سال ۲۰۱۴ و سید شماره سه فرنچ اوپن، یکی از بخت‌های اصلی قهرمانی این مسابقات است.

تنیس اوپن فرانسه 2017 سیمونا هالپ

تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷ سیمونا هالپ

کارولین گارسیا دیگر تنیسوری از کشور میزبان بود که شانس حضور در یک چهارم نهایی را پیدا کرد. او با شکست هم‌وطن خود آلیز کرنت راهی دور بعد شد.

به این ترتیب کریستینا ملادنوویچ ، کارولین وزنیاکی ، تیمه‌آ باچینسکی ، کارولینا پلیشکووا ، یلنا استاپنکو ، الینا اسویتولینا ، کارولین گارسیا و سیمونا هالپ تنیسورهایی هستند که در یک چهارم نهایی رقابت خواهند کرد.

 

تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷؛ ونوس ویلیامز بعد از ۵ سال به دور سوم رولاند گاروس راه یافت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *