تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۱۷ شناسه خبر: 50145

حذف وزنیاکی توسط یلنا استاپنکو؛

تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷؛ تاریخ سازی نوجوان ۱۹ ساله با صعود به نیمه نهایی

تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷؛ تاریخ سازی نوجوان ۱۹ ساله با صعود به نیمه نهایی

روز نهم تنیس اوپن فرانسه با شوک بزرگی همراه بود، آنهم شکست وزنیاکی توسط یلنا استاپنکو نوجوان 19 ساله لتوانیایی و صعود وی به نیمه نهایی مسابقات.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ نهمین روز از مسابقات تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷ با شوک بزرگ همراه بود. آنهم حذف کارولین وزنیاکی توسط تنیسور نوجوان لتوانیایی بود. یلنا استاپنکو نوجوان بدون سیدی که در عین شگفتی موفق شده به نیمه نهایی این مسابقات راه یابد. این شوک بزرگ زمانی بیشتر جلوه می‌کند که می‌بینیم استاپنکو بخت ۱۱اُم قهرمانی را با شکست بدرقه کرده است.

از سال ۲۰۰۷ تا به حال این برای نخستین بار است که یک تنیسور نوجوان به نیمه نهایی فرنچ اوپن راه می‌یابد. آخرین بار آنا ایوانوویچ تنیسور بازنشسته صربستانی سال ۲۰۰۷ در سن ۱۹ سالگی علی‌رغم رسیدن به نیمه نهایی، جام قهرمانی را نیز از آن خود کرد و سروصدایی زیادی به راه انداخت. اما از زاویه دیگر که نگاه کنیم او نخستین تنیسوری از کشور لتونی است که به نیمه نهایی یک گرند اسلم راه یافته است و با این تفاسیر یلنا استاپنکو تاریخ سازی کرده است.

یلنا استاپنکو

یلنا استاپنکو

این تنیسور ۱۹ ساله در دیداری سه سته ( ۴-۶ ۶-۲ ۶-۲ ) وزنیاکی را از پیش رو برداشت. وزنیاکی تنیسور ۲۶ ساله دانمارکی تا به حال از یک چهارم نهایی رولاند گاروس پیشرفت نکرده است.

در دیگر دیدار بخش زنان از مرحله یک چهارم نهایی رولاند گاروس ۲۰۱۷ تیمئا باچینسکی از سوئیس و کریستینا ملادنوویچ از کشور میزبان در شرایطی که باد به شدت می‌وزید به مصاف یکدیگر رفتند. بعد از شکست گاربینیه موگوروزا قهرمان سابق رولاند گاروس در دور قبل هواداران تنیسور میزبان _کریستینا ملادنوویچ_ امیدوار بودند که بعد از ۱۷ سال انتظار، امسال، جام قهرمانی فرنچ اوپن را در خانه بالای سر ببرند که نشد.

چرا که به گفته کارشناسان ملادوویچ با آن قدرتی که مقابل موگوروزا ظاهر شده بود، در یک چهارم نهایی رقابت نکرد. باچینسکی در دیداری که یک ساعت و ۴۹ دقیقه به طول انجامید بر ملادنوویچ غلبه کرد (۶-۴ ۶-۴ ). تنیسور ۲۷ ساله سوئیسی سال ۲۰۱۵ نیز حضور در نیمه نهایی را تجربه کرده بود؛ جایی که سرنا ویلیامز غایب بزرگ فرنچ اوپن ۲۰۱۷ او را شکست داد.

تیمئا باچینسکی

تیمئا باچینسکی

به این ترتیب یلنا استاپنکو ( تاریخ تولد: ۸ ژوئن ۱۹۹۷ ) و تیمئا باچینسکی ( تاریخ تولد: ۸ ژوئن ۱۹۸۹ ) هر دو در سالروز تولد خود در نیمه نهایی تنیس اوپن فرانسه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

یلنا استاپنکو و تیمئا باچینسکی

الینا اسویتولینا با سیمونا هالپ همچنین کارولین گارسیا با کارولینا پلیشکووا در چارچوب یک چهارم نهایی تنیس اوپن فرانسه امشب با یکدیگر مصاف خواهند داد.

 

تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷؛ حذف موگوروزا به‌دنبال بی‌احترامی جمعیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *