تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ شناسه خبر: 50260

نبرد بین دفاع و حمله در فینال تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷ با تقابل هالپ و اوستاپنکو

نبرد بین دفاع و حمله در فینال تنیس اوپن فرانسه 2017 با تقابل هالپ و اوستاپنکو

یلنا اوستاپنکو و سیمونا هالپ به ترتیب با شکست تیمئا باچینسکی و کارولینا پلیشکووا به دیدار پایانی رقابت‌های گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه رسیدند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ روز گذشته دیدارهای دور نیمه‌پایانی بخش زنان رقابت‌های اوپن فرانسه برگزار گردید و چهره‌ فینالیست‌ها مشخص شد. در دیدار نخست یلنا اوستاپنکو و تیمئا باچینسکی هر دو در روز تولد خود به مصاف یک‌دیگر رفتند و در پایان این اوستاپنکوی لتونیایی بود که در دیداری نزدیک و سه سته (۳-۶ ۶-۳ ۶-۷) به پیروزی رسید تا راه‌یابی به فینال رولان گاروس ۲۰۱۷ در ۲۰ـمین سال تولدش، به خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برای او تبدیل شود.

اوستاپنکو برای رسیدن به نیمه‌نهایی تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷ تیمئا باچینسکی (۳۰)، کارولین وزنیاکی (۱۱)، سامانتا استوزر (۲۳)، لسیا تیسورنکو، مونیکا پویگ (قهرمان المپیک ریو)، لویسا چیریکو را از پیش رو برداشته بود.

او که پدیده رولاند گاروس ۲۰۱۷ نامیده می‌شود اولین تنیسور اهل کشور لتونی است که به این سطح از مسابقات گرند اسلم دست یافته. در همین راستا رایموندز ویونیس رئیس جمهور کنونی لتونی طی یک تماس تلفنی او مورد تشویق و تمجید قرار داد.

در دیگر دیدار بخش زنان نیمه‌نهایی تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷ سیمونا هالپ رومانیایی و کارولینا پلیشکووا به مصاف یکدیگر رفتند. سیمونا تنیسور ۲۵ ساله رومانیایی که فینال سال ۲۰۱۴ را به شاراپووا باخته بود، امسال بهتر از همیشه ظاهر شد. هالپ امروز برای کسب اولین عنوان گرند اسلم خود تلاش می‌کند، در صورت قهرمانی، جای آنجلیک کربر را در صدر رده‌بندی تنیس جهان خواهد گرفت. هالپ حالا در آستانه رنکینگ یک تنیس زنان جهان شدن قرار دارد اما در فینال یک حریف غیر قابل پیش‌بینی دارد.

هالپ برای رسیدن به فینال رولاند گاروس، کارولینا پلیشکووا (۲)، الینا اسویتولینا (۵)، کارلا سوراز ناوارو (۲۱)، داریا کاساتکینا (۲۶)، تاتیانا ماریا و یانا چپلووا را مغلوب خود کرده بود.

سیمونا هالپ یلنا اوستاپنکو تنیس اوپن فرانسه 2017

به این ترتیب یلنا اوستاپنکو نوجوان ۱۹ ساله لتونیایی و سیمونا هالپ بخت سوم قهرمانی فرنچ اوپن ۲۰۱۷ هر دو انتظار اولین عنوان مسابقات گرند اسلم تنیس را می‌کشند. هالپ با ۱۱ سال تجربه و کسب ۱۵ عنوان مختلف WTA به مصاف تنیسوری کم‌تجربه‌تر خواهد رفت. سبک بازی هالپ تدافعی است در صورتی که اوسپتاپنکو بسیار تهاجمی بازی می‌کند. در این فینال تماشایی شاهد نبرد بین دفاع و حمله، تجربه و جوانی خواهیم بود.

 

تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷؛ صعود پلیشکووا به نیمه‌نهایی و احتمال سرنگونی کربر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *