تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ شناسه خبر: 50303

دخترک لتونیایی اولین عنوان گرند اسلم تنیس را برای خودش و کشورش کسب کرد؛

جام قهرمانی در دستان یلنا اوستاپنکو پدیده شگفتی ساز گرند اسلم آزاد فرانسه ۲۰۱۷

یلنا اوستاپنکو قهرمان گرند اسلم آزاد فرانسه تنیس اوپن فرانسه 2017

یلنا اوستاپنکو، پدیده لتونیایی این دوره از مسابقات آزاد فرانسه با غلبه بر سیمونا هالپ در دیدار پایانی بار دیگر شگفتی همگان را برانگیخت.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ یلنا اوستاپنکو ، تنیس‌باز ۲۰ ساله اهل لتونی که در طول دو هفته برگزاری مسابقات آزاد فرانسه بازیکنان بزرگی را شکست داده بود، در دیدار پایانی نیز دست به خلق یک شگفتی دیگر زد و با شکست سیمونا هالپ رومانیایی جام قهرمانی این مسابقات را بالای سر برد. (۳-۶ ۴-۶ ۶-۴)

یلنا اوستاپنکو قهرمان گرند اسلم آزاد فرانسه تنیس اوپن فرانسه 2017

این تنیس‌باز جوان در حالی موفق شد اولین عنوان زندگی حرفه‌ای خود در گرند اسلم رولاند گاروس کسب کند که آخرین بار این اتفاق دقیقا بیست سال پیش و در روز تولد او یعنی ۸ ژوئن ۱۹۹۷ رخ داده بود؛ زمانی‌که گوستاو کوئرتن، تنیس‌باز اسطوره‌ای برزیلی اولین عنوان زندگی حرفه‌ای‌اش را در این رقابت‌ها به دست آورد.

جام قهرمانی در دستان اوستاپنکو پدیده شگفتی ساز گرند اسلم آزاد فرانسه 2017

یلنا اوستاپنکو در راه قهرمانی بازیکنانی چون مونیکا پوییگ (دارنده مدال طلای المپیک ریو ۲۰۱۶)، لسیا تیسورنکو، سامانتا استوزر (قهرمان سابق آزاد آمریکا)، کارولین وزنیاکی (شماره ۱ سابق جهان) و تیمئا باچینسکی را از پیش رو برداشت. او که با رتبه ۴۷ در جدول رده‌بندی پا به دومین گرند اسلم سال گذاشت، با این پیروزی به رده ۱۲اُم خواهد آمد.

البته زمان نشان خواهد داد که او می‌تواند زین پس به یکی از مدعیان اصلی در گرند اسلم‌های تنیس تبدیل شود. در هر صورت یلنا پدیده شگفتی ساز گرند اسلم آزاد فرانسه با کسب اولین عنوان گرند اسلم مسابقات تنیس برای خودش و کشورش سروصدای زیادی به پا کرده است.

او که پدیده رولاند گاروس ۲۰۱۷ نامیده می‌شود اولین تنیسور اهل کشور لتونی است که به این سطح از مسابقات گرند اسلم دست یافته. در همین راستا رایموندز ویونیس رئیس جمهور کنونی لتونی پیش از فینال مسابقات طی یک تماس تلفنی او مورد تشویق و تمجید قرار داد.

هالپ ۲۵ ساله نیز در این مسابقه به دنبال فتح نخستین عنوان گرند اسلم خود و رسیدن به جایگاه نخست تنیس زنان بود. او با این شکست برای دومین بار دستش از جام رولاند گاروس کوتاه ماند، اما از رتبه چهارم به رتبه‌ی دوم جدول رده‌بندی خواهد آمد.

بازیکن رومانیایی پس از قبول شکست در این مسابقه گفت: «روز سختی است چون برنده نشدم. اما به تلاشم ادامه خواهم داد چرا که به خودم باور دارم.»

 

نبرد بین دفاع و حمله در فینال تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۷ با تقابل هالپ و اوستاپنکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *