تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ شناسه خبر: 50313

مصدومیت تنیس‌باز روس؛

ماریا شاراپووا به ویمبلدون ۲۰۱۷ هم نرسید

تنیس‌باز روس ماریا شاراپووا به ویمبلدون ۲۰۱۷ هم نرسید

با مصدومیت جدید، شاراپووا، قهرمان پنج گرنداسلم، کل فصلِ چمنِ مسابقات تنیس را از دست می‌دهد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ماریا شاراپووا، تنیس‌باز سی ساله روس، به دلیل مصدومیت ران پا، از حضور در مرحله مقدماتی ویمبلدون صرف نظر کرده، جایی که سیزده سال پیش (۲۰۰۴) موفق شد در سن هفده سالگی قهرمان شود و به یکی از ستاره‌های تاریخ تنیس تبدیل شود.

مصدومیت ماریا شاراپووا در دور دوم مسابقات مسترز رم اتفاق افتاد. او در صفحه فیس‌بوکش نوشته برای کسب آمادگی کامل، دست‌کم به شش هفته زمان نیاز دارد.

ماریا شاراپووا که به تازگی تلاش زیادی برای بازیابی جایگاه سابق خود در مسابقات تنیس می‌کند این روزها برای کسب جواز حضور در ویمبلدون ۲۰۱۷ از هیچ تلاشی فرو گذار نمی‌کرد. او بعد از پیروزی در دور نخست تنیس اوپن ایتالیا میانبری برای این رقابت‌ها پیدا کرد. شاراپووا برای رقابت در مقدماتی ویمبلدون ۲۰۱۷ واجد شرایط شده بود که شانسش را از دست داد.

مقدماتی ویمبلدون ۲۰۱۷ در سه مرحله و ۲۶ تا ۲۹ ژوئن در ورزشگاهی واقع در روهامپتون لندن برگزار خواهد شد. این در حالی است که ویمبلدون ۲۰۱۷ ، ۳ ژوئیه آغاز و ۱۶ ژوئیه به پایان خواهد رسید.

غیبت این تنیس‌باز شماره صد و هفتاد و هشتم زنان در این رقابت‌ها باعث می‌شود احتمال حضورش در مسابقات تنیس اوپن آمریکا نیز ضعیف شود، چون امتیاز لازم برای شرکت در آن تورنمنت را به دست نخواهد آورد.

در این صورت تنها شانس او برای بازی کردن در اوپن آمریکا، بستگی به تصمیم مدیران این تورنمنت برای تخصیص سهمیه ویژه (وایلد کارت) خواهد داشت؛ موضوعی که دوباره به موضوعی داغ در محافل تنیس بدل خواهد شد.

ماریا شارپووا حدود دو ماه پیش بعد از پایان دوران محرومیت، به مسابقات تنیس برگشت، ولی از آن مدت تاکنون نتوانسته شرایط آرمانی‌اش را به دست آورد.

این محرومیت به دلیل استفاده از مواد نیروزای غیرمجاز (ملدونیوم) اعمال شده بود. او پس از طی کردن دوران محرومیت، ابتدا موفق شد در مسابقات اشتوتگارت به لطف تصمیم مدیران آن  برگزار کننده این تورنمنت شرکت کند.

 

ماریا شاراپووا به مقدماتی ویمبلدون ۲۰۱۷ راه یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *