تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ شناسه خبر: 50369

زومبا را در ایران ممنوع اعلام کردند

زومبا را در ایران ممنوع اعلام کردند

فدراسیون ورزش‌های همگانی ایران فعالیت‌های ورزشی همراه با رقص، از جمله زومبا را ممنوع کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فدراسیون ورزش‌های همگانی ایران فعالیت‌های ورزشی همراه با رقص، از جمله زومبا را ممنوع کرده است. زومبا فعالیت ورزشی و ترکیبی از رقص و اروبیک است. زومبا تمامی اندام‌ها و عضله‌های بدن را با حرکات گوناگون تمرین می‌دهد و به گونه‌ای درگیر می‌کند؛ به ویژه عضلات پا، بازوها، شکم و کمر.

زومبا یکی از رقص‌نرمش‌های پرطرفدار است که در دهه ۹۰ میلادی توسط رقصنده معروف، آلبرتو بتو پرز در کلمبیا شکل گرفت و چندی نگذشت که طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرد. زومبا نامی است که رسما به ثبت رسیده و کسانی که قصد آموزش آن را دارند، باید در اصل مجوز آن را از شرکت مربوطه کسب کنند.

زومبا به صورت رسمی زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی و به نام «ایروبیک حرفه‌ای» مشغول به فعالیت بود. حتی رقص زومبا نیز به اسم «بادی‌ریتم» در باشگاه‌ها نیز تدریس می‌شد.

به گزارش ایسنا، اداره کل ورزش و جوانان استان البرز اعلام کرده که “علی مجد آرا” رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی طی نامه‌ای به غفرانی دبیر کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان و مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، خواستار ابلاغ ممنوعیت برخی از فعالیت‌های ورزشی شده است.

در این نامه آمده است:

“جناب آقای غفرانی

دبیر محترم کمیسیون ماده پنج

سلام علیکم

احتراما همان گونه که استحضار دارید انجمن‌های تحت پوشش فدراسیون ورزش‌های همگانی و کمیته‌های زیر مجموعه آنها در راستای توسعه و تعمیم ورزش برای همه در چارچوب مکتب عالیه اسلام و نظام ورزشی جمهوری اسلامی فعالیت می‌نمایند.

لذا با عنایت به این که فعالیت‌هایی مانند زومبا، اجرای حرکات موزون و رقص به هر شکل و عنوان فاقد وجاهت قانونی می‌باشد، خواهشمند است مقرر فرمائید مراتب ممنوعیت این قبیل حرکات را ابلاغ فرمایند. مزید تشکر و امتنان است”.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *