تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۲۲ شناسه خبر: 50382

یکی از نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی جهان تکواندو در کره جنوبی؛

در مسابقات جهانی تکواندو ناهید کیانی غیرت دختران ایران را به رخ می‌کشد

ناهید کیانی در مسابقات جهانی تکواندو 2017

ناهید کیانی نماینده ایران در مسابقات قهرمانی جهان تکواندو در کره جنوبی گفت: سعی می‌کنم تا ثانيه آخر بجنگم و غیرت دختران ایرانی را به رخ جهانيان بكشم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ناهید کیانی دارنده مدال طلای کشورهای اسلامی باکو به عنوان نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم در بیست و سومین دوره مسابقات جهانی تکواندو ۲۰۱۷ به روی شیاپ چانگ می‌رود. او برای اولین بار رقابت‌های قهرمانی جهان را در رده سنی بزرگ‌سالان تجربه می‌کند. اما کیانی برنز نوجوانان جهان را در کارنامه دارد و می‌گوید: “دلم می‌خواهد زمانی که از شیاپ‌چانگ خارج می‌شوم حتی اگر با باخت همراه بود از خودم راضی باشم و احساس پشیمانی نکنم.”

ناهید کیانی از آمادگی بالایی که برای حضور در بالاترین سطح از مسابقات تکواندو گفت و اعلام کرد: “در فاصله دو هفته مانده به مسابقات پای چپم آسیب دید و از روند تمرینات عقب ماندم. در روزهای باقی مانده با تمرین بیشتر این وقفه را جبران کنم و تمام تلاشم بر این است بتوانم در وزن دوم افتخارآفرینی کنم.”

ناهید در وزن منهای ۴۹ کیلوگرم برای کسب سکو باید ۶ مبارزه را با بهترین‌های دنیا پشت سر بگذارد. این بانوی خوش آتیه تکواندوی کشورمان در یکی از وزن‌های المپیکی رقابت می‌کند، جایی که رقیبانی در سطح قهرمانان المپیک ریو ۲۰۱۶ دارد. اما او می‌گوید: “سعی کردم روز مسابقات را تصویر سازی کنم تا از نظر ذهنی آمادگی کاملی برای مبارزه با مدال آوران المپیکی که در این وزن حضور دارند داشته باشم.

در مسابقات انتخابی تیم ملی جواز حضور در اردو را برای شرکت در مسابقات کشورهای اسلامی باکو کسب کرد. این تورنمنت برای کادر فنی از اهمیت بالایی برخوردار بود و خوشبختانه کیانی توانست در این مسابقات به مدال طلا برسد. او تنها بانوی تکواندو کاری بود که در باکو روی سکوی اول ایستاد. همین اتفاق باعث شد تا بلیط “موجو” را بدست آورد. او در این خصوص  می‌گوید: “سعی می‌کنم تا ثانیه آخر بجنگم و غیرت دختران ایرانی را به رخ جهانیان بکشم.”

این بانوی ۱۹ ساله همچنین معتقد است: “شاید همین سن کم و عدم رویایی با تکواندوکاران قدرتمند بتواند ما را کمک کند چراکه باعث می‌شود بدون ترس با آنها مبارزه کنیم و تمام توانایی خود را به نمایش بگذاریم.”

بیست سومین دوره مسابقات جهانی تکواندو ۲۰۱۷ از ۳ تیرماه به مدت ۷ روز با حضور ۹۷۰ تکواندوکار از ۱۴۰ کشور و به میزبانی “موجو” کره‌جنوبی برگزار خواهد شد.

 

ناهید کیانی _ بیوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *