تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ شناسه خبر: 50387

در آستانه مسابقات تکواندو قهرمانی جهان 2017؛

علیزاده در مسابقات جهانی با قرعه سختی روبرو می‌شود / نوبت جراحی پای راست کیمیا شده است

کیمیا علیزاده در مسابقات جهانی با قرعه سختی روبرو می‌شود / اینبار پای راست کیمیا جراحی می‌شود شیاپ چانگ

با توجه به اینکه کیمیا علیزاده در وزن جدید خود رنکینگ خوبی ندارد به احتمال فراوان به یکی از رنک‌های 1 تا 6 برخورد خواهد کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ کیمیا علیزاده بعد از کسب نشان برنز المپیک ریو ۲۰۱۶ برای جراحی پا راهی بیمارستان شد. علیزاده پیش از المپیک از ناحیه مچ پای چپ و زانو دچار مصدومیت بود، اما بعد از این رویداد بزرگ و کسب برنز تاریخی، مراحل درمانش را آغاز کرد. حالا بعد از سپری کردن طول درمان و دوران نقاهت بعد از آن ضمن حضور در اردوهای آمادگی بانوان و مسابقات برون مرزی، برای حضور در رقابت‌های جهانی آماده می‌شود. بیست و سومین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان از سوم تیر ماه در “موجو” کره‌جنوبی شروع خواهد شد. جمعه ۹ تیر ماه و در آخرین روز رقابت‌ها پرونده جام بیست و سوم با مبارزه کیمیا علیزاده بسته خواهد شد. وزن کشی ۸ تیر انجام خواهد شد.

امروز فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ ورزشکاران را در ماه “ژوئن” اعلام کرد که امتیازات این رنکینگ تا پایان مسابقات ماه می ۲۰۱۷ محاسبه شده است. بر این اساس کیمیا علیزاده در وزن ۵۷- کیلوگرم همچنان با ۱۳۹٫۱۴ امتیاز در رنکینگ ۹ قرار دارد. کیمیا علیزاده در وزن ۶۲- کیلوگرم (وزن جدیدش) با ۱۰ امتیاز دارای رنک ۱۱۵ است. این در حالی است که با توجه به اینکه در وزن جدید خود رنکینگ خوبی ندارد احتمالا با قرعه سختی مانند المپیک و قهرمانی جهان دوره قبل روبرو خواهد شد. (به احتمال فراوان به یکی از رنک‌های ۱ تا ۶ برخورد خواهد کرد)

در این بین، زهرا پوراسماعیل در وزن ۷۳- کیلوگرم رنک ۱۳ و اکرم خدابنده در وزن ۷۳ + کیلوگرم همچنان رده هفدهم رنکینگ جهانی را در اختیار دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ کیمیا علیزاده بعد از مسابقات جهانی پای راست خود را جراحی خواهد کرد و به احتمال زیاد مسابقات گرندپری امسال را از دست می‌دهد. برای او آرزوی موفقیت و تندرستی داریم.

مرحله اول و دوم مسابقات مقدماتی گرندپری به ترتیب مرداد و شهریور ماه ۱۳۹۶ انجام می‌شود که میزبان این پیکارها هنوز مشخص نشده است. مرحله سوم گرندپری هم مهرماه ۹۶ پیگیری خواهد شد که میزبانی این رقابت‌ها بر عهده لندن است.

هر سه مرحله مقدماتی گرندپری G4 است و ۳۲ تکواندوکار برتر رنکینگ مجاز به حضور هستند. حضور کیمیا علیزاده در این مسابقات در صورت کسب امتیاز لازم از مسابقات کشورهای اسلامی و جام جهانی و رسیدن به ۳۲ نفر برتر وزن جدید خود قطعی است.

مسابقات فاینال گرندپری ۲۰۱۷ در ساحل عاج انجام خواهد شد که تاریخ برگزاری آن ۱۱ و ۱۲ آذرماه اعلام شده است. گرید این پیکارها G8 است و ۱۶ تکواندوکار برتر رنکینگ مجوز شرکت دارند. درصورتی که کیمیا تا تاریخ ۱۱ آذر ۹۶ به رنک ۱ تا ۱۶ وزن جدید خود برسد می‌تواند در این مسابقات شرکت کند.

 

کیمیا یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال طلا در مسابقات جهانی تکواندو معرفی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *